Eski Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın twitter hesabını askıya aldı

Eski Ayasofya Cami Başimamı Mehmet Boynukalın, sosyal medya üzerinden alkol yasağını eleştirenlere karşı kullandığı "Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" paylaşımı ardından hesabını askıya aldı.

KRONOS 30 Nisan 2021 GÜNDEM

Eski Ayasofya Camii baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın içki yasağına tepki gösterenlere yönelik paylaşımının ardından twitter hesabını askıya aldı.

Kalın, Twitter adresinden saat 20:00 sularında alkol yasağını eleştirenlere karşı paylaştığı tweetlere sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki gelmesinin ardından hesabını askıya aldı.

Boynukalın, alkol yasağını eleştirenlere karşı ifadeleri kullanmıştı:

“Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var

Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.

Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım.

Hadisi şerif: “Allah içkiyi içeni, sakiyi, satanı, satın alanı, taşıyanı ve kendisine taşınanı lanetlemiştir” (Ebu Davud, Tirmizi). Allah inkar edene iman, günahkar olana tövbe nasip etsin.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com