Eski İYİ Partili yönetici de Ayhan Bora Kaplan dosyasına girdi

Eski İYİ Parti Ankara İl Teşkilat Başkanı A.S.Ö.'nün adı, suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Bora Kaplan'ın 'adamı' olduğu iddiasıyla dosyaya girdi. A.S.Ö., tuzağına düşürdüğü kişilere senet imzalatarak evine çökmekle suçlanıyor.

KRONOS 06 Aralık 2023 GÜNDEM

‘Kaplanlar’ olarak bilinen suç örgütünün lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan dosyası her geçen gün genişliyor.

Bu süreçte Kaplan ve adamları tarafından mağdur edildiğini iddia eden çok sayıda kişi de emniyet ve savcılığa giderek şikayetçi olmaya devam ediyor.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre şikayetçilerden biri de madencilik sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Ünal T. oldu. Emniyete giderek Kaplan ve adamı olduğunu öne sürdüğü iki kişiden şikayetçi olan Ünal T, yaşadıklarına ilişkin detaylı bilgiler verdi.

Ünal T.’nin “Kaplan’ın adamı” olduğunu belirterek şikayetçi olduğu A.S.Ö.’nün İYİ Parti’nin eski Ankara İl Teşkilat Başkanı olduğu ortaya çıktı.

FAİZLE BORÇ VERİP EVE EL KOYDULAR

Ünal T. bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı ve birkaç kez araç kiraladığı Önder ile bu şekilde tanıştığını söyledi. Bir süre sonra kızı adına kayıtlı iki aracı A.S.Ö. ile ortağı T.S. isimli kişiye sattığını aktaran Ünal T, bu süreçte şahıslarla samimiyet geliştirdiğini ve ofislerine gitmeye başladığını ifade etti.

Ünal T., bir süre sonra firmasının ruhsat harcının ödeme tarihinin yaklaştığını ancak ödeyecek gücü olmadığı için A.S.Ö.’yü arayarak borç istediğini belirterek şikayetinde özetle şunları anlattı:

” A.S.Ö.’nün parasının olmadığını ancak ortağı T.S.’nin yardımcı olabileceğini söyledi… T.S. aylık yüzde 7 faiz olmak üzere bana bu parayı verebileceğini, teminat olarak da bir daire istediğini söyledi. Acil para lazım olduğu için teklifi kabul ettim.

Babamdan kalan daireyi teminat olarak T.S.’ye devrettim. Sonrasında aldığım paranın faizini taksitler halinde ödemeye başladım. Üçüncü taksit geldiğinde hastanede yattığım için çıkınca ödemeyi yapacağımı söyledim. Ancak T.S. ‘sen ödemelerde sıkıntı çıkarıyorsun’ diyerek telefonu yüzüme kapattı.

A.S.Ö.’yü aradım, kalan borcu fazlasıyla ödeyip evin tapusunu geri almak istediğimi söyledim. T.S. ile görüşen A.S.Ö. bana T.S.’nin 250 bin lira daha istediğini yoksa evi vermeyeceğini söylediğini aktardı. Kabul etmedim. Birkaç ay sonra T.S. 170 bin liranın faizi olarak istediği 250 bin lirayı alamayınca tahliye davası açarak evi boşalttırdı.”

‘KAPLAN’IN ADAMI OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE KORKTUM’

“Bu olaylar sürecinde A.S.Ö. ve T.S. ile görüşmelerimde Ayhan Bora Kaplan ismini çok kez duydum. T.S., bu şahısla birlikte iş yaptığından, ofislerine gidip geldiğinden, emniyette ve özellikle organize şubede birçok adamının olduğundan, sıkıntı olması durumunda her işi halledebileceğinden, arkasında Ayhan Bora Kaplan olduğundan bahsetmişti. Bu şekilde T.S.’nin Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduğunu anladım. O zamana kadar Ayhan Bora Kaplan isimli şahsı bilmiyordum ancak çevreden ve internetten yaptığım araştırmalarda bu şahsın birçok adamı olduğunu, silahla resimlerinin olduğunu, mafya tarzı bir yapılanmasının bulunduğunu öğrenince şahıslardan korktum ve bana zarar verebileceklerini düşünerek şikayetçi olamadım.

Bahsettiği olaya konu evimin bugünkü değeri yaklaşık 5 milyon liradır. Beni borçlandırarak Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduklarını ve birlikte hareket ettiklerini düşündüğüm T.S. ve A.S.Ö. isimli şahıslardan şikayetçiyim…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com