Eski İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu parti kuruyor

Eski İYİ Partili isim Yusuf Halaçoğlu, yeni bir parti kuruyor: "Ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlik, yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkmasına neden oldu."

KRONOS 06 Mayıs 2024 GÜNDEM

Eski İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu, siyasete geri dönme kararı aldı. MHP’de üç dönem milletvekilliği yaptıktan sonra İYİ Parti’nin kuruluşunda yer alan ve 2018 seçimlerinden sonra partiden istifa eden Halaçoğlu, yeni bir parti kuruyor.

Kutlu Partisi’ni kuracak olan Halaçoğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlik, yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkmasına neden oldu” dedi.

Halaçoğlu ve diğer kurucular, parti kurma niyetlerini dile getirerek resmi başvurularını yaptılar.

Ankara’da yapılan toplantıda Halaçoğlu, partinin kurucular kurulu üyeleriyle bir araya geldi ve “Ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlik, yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkmasına neden oldu” dedi. Halaçoğlu, partinin adını da “Kutlu Partisi” olarak açıkladı.

‘KUTLU İSMİNİ TERCİH ETTİK’

Halaçoğlu, şunları söyledi:

“Amacımız ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmek. Mevcut belirsizlikler yeni bir siyasi oluşumun doğmasını zorunlu kıldı. Partimizin adını Türkçe ve anlamlı bir şekilde seçtik. Bu yüzden ‘Kutlu’ ismini tercih ettik.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com