Esnaftan AKP’ye ‘kapanma’ tepkisi: Madem kapatıyorsunuz ver paramı, taş mı yiyelim?

Trabzonlu bir berberin tam kapanmada kendilerine destek verilmemesine yönelik sözleri sosyal medyada gündem oldu: "Ben 17 gün evde ne yiyeceğim, taş mı?”

KRONOS 01 Mayıs 2021 EKONOMİ

Trabzon’da yayın yapan 61 Saat adlı yerel kanal esnafa mikrofon uzattı. Hükûmetin tam kapanma esnasında herhangi bir destek paketi açıklamamasını eleştiren bir kuaför, turizmcilerin düşünüldüğü kadar küçük esnafın düşünülmemesine veryansın etti.

Esnaf, “Güzel iş aslında. Zamanında yapılması gereken şeydi, şu an yapıyorlar. Kapanıp evde karantinada kendimizi toparlamamız gerekiyor ki turizmi açacaklar ya sonuçta. Önemli olan turizmi açmak. Çünkü zengin, zengin olacak.” şeklinde konuştu.


 

“Esnaf ne olacak?” diyen soran vatandaş, “Günlük kazanıp günlük yiyoruz. Ben kuaför adamım. Günlük kazanıyorum. Ben 17 gün evde ne yiyeceğim? Taş mı yiyeceğim? Taş mı yiyelim evde? Ne yapalım? Destek yok.” şeklinde konuştu.

Muhalefet partilerinin Meclis’te esnafa destek verilmesi önergesinin reddedildiğine işaret eden esnaf, “Dün ne oldu? Ak Parti ve MHP esnafa destek paketini reddetti. Mekânı kapatan para vermez mi? Madem kapatıyorsunuz ver paramı. Mal sahibi takır takır alıyor kirayı. Yazık günah ya, bizimle oynuyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com