‘Ev ablası’ diye tutuklandı, 73 yaşında: Kemoterapiye kelepçeli götürülüyor

Sivas’ta 'ev ablası' olduğu suçlamasıyla tutuklanan 73 yaşındaki kanser hastası kadın kemoterapi seanslarına elleri kelepçeli götürülüyor. DEM Partili Gergerlioğlu'nun ziyaret ettiği kadın 'Kabin içinde bile kelepçeli bekletiyorlar. Nedir benim suçum' dedi.

KRONOS 16 Ocak 2024 GÜNDEM

Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay’da onanan ve yeni meme kanseri ameliyatı geçirmiş olmasına rağmen 2 Kasım 2023’te tutuklanan 73 yaşındaki Kadriye Işık’ın, cezaevi ring aracına kelepçeli bindirilerek kemoterapiye götürüldüğü ortaya çıktı.

“BEN NE YAPTIM Kİ HAPİSTEYİM?”

Kayseri Bünyan Cezaevinde tutuklu olan Işık, kendisini ziyaret eden DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na hem neden tutuklandığını hem de hasta haliyle maruz kaldığı hak ihlallerini anlattı.

Gergerlioğlu’nu görünce “Ben ne yaptım ki hapisteyim” diye ağlamaya başlayan Işık, “Hastayım, bitkinim, kemoterapi öncesi büyük stres yaşıyorum, ağır tedavi alacağım için büyük sıkıntılar yaşıyorum. Kolesterol tansiyon kalp ritim bozukluğum var. Ne yaptım ki bana bu zulmü yapıyorlar” dedi.

Cezaevi ring aracına kelepçeli bindirildiğini ve sabahtan akşama kadar kabin içinde kelepçeli bekletildiğini söyleyen Işık, “3 aydır meme kanserim var. Ameliyat oldum, üstüne ilk kemoterapimi aldım, sonraki kemoterapileri cezaevinde aldım ama beni çok yordu. 16 kişi bir aradayız, kızlar bana yardımcı oluyor. Bulaşıcı hastalık olmasın diye bir keresinde hücreye alındım, orada çok zor bir ortamdı, berbattı. Çamaşırımı bile asacak yer yoktu.” ifadelerini kullandı.

“BİR AKRABAM ARSA MESELESİ YÜZÜNDEN İFTİRA ATTI”

Işık neden hapiste olduğunu ise şöyle açıkladı: “Cezaevine girme nedenim dini sohbete gidiyorsun, ev ablasısın demişler. Nedir bu ev ablası? Benim haberim bile yok vekilim. Ara sıra Yasin okumaya giderdim. Bu muydu benim suçum? Arazi anlaşmazlığı olan bir akrabamız bana iftira attı.”

Işık’ın, Gergerlioğlu’nun girişimiyle bugün Kayseri’deki devlet hastanesine yatırıldığı öğrenildi. Kronos’a konuşan Kadriye Işık’ın oğlu M.Işık, “Annem şu anda Kayseri Şehir Hastanesinde tek kişilik bir odada kalıyor. İki jandarma kapısında, bir bayan gardiyan yanında. Hemşireler ilgileniyor. Işın tedavisi alana kadar orada kalacak. Dosyaları zaten Adli Tıp’a gitmiş, gelsin görelim demişler, annem de reddetti, bu halde o kadar uzun yola gidemem demiş.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com