Evinin önünde saldırıya uğrayan gazeteci Uğuroğlu: Araba sileceği kadar değerim yokmuş

Ankara'da 15 Ocak tarihinde evinin önünde saldırıya uğrayan Yeniçağ gazetesi Temsilcisi Uğuroğlu, Ünye'de savcının aracının sileceğine zarar verildiği iddiasıyla bir vatandaş hakkında soruşturma açılmasına tepki göstererek, "Bir araç sileceği kadar değerim yokmuş" dedi.

KRONOS 31 Ocak 2021 GÜNDEM

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğurlu, kendisine yönelik organize suç örgütü saldırısının üzerinden 16 gün geçmesine rağmen ifadesinin alınmadığını belirterek,  “Cumhuriyet Savcıları Araç sileceği kadar değerimiz yokmuş (!)” dedi. 

Ordu’nun Ünye İlçesi’nde hatalı park yapılmış aracın camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” şeklinde not bırakan Süleyman Uysal isimli vatandaş  önce karakola çağrıldı, ardından ‘sileceklere zarar verdiği’ gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı. Daha sonra aracın Ünye’de görevli bir savcıya ait olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili HSK tarafından savcı hakkında soruşturma başlatıldı.


 

15 Ocak tarihinde evinin önünde saldırıya uğrayan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi, sileceğe zarar verdiği gerekçesiyle vatandaş hakkında soruşturma başlatılmasına tepki gösterdi. Uğuroğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü etiketlediği Twitter mesajı şöyle: ”

KOCAMAN YUH;

@abdulhamitgul Cumhuriyet Savcıları Araç sileceği kadar değerimiz yokmuş (!) Keşke Ankara’da savcılar Bana ve Selçuk Özdağ’a Organize suç örgütü tarafından yapılan saldırılarda da bu kadar duyarlı olsalar Bugün 16. Gün Ankara’da tek bir savcı hala ifademi almadı. ”

Orhan Uğuroğlu’na saldırıyı gerçekleştirdiği ifade edilen 4 kişi gözaltına alınmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com