F1 bu hafta sonu Macaristan’da: ‘Bal Porsuğu’ Daniel Ricciardo geri dönüyor

F1 heyecanı bu hafta sonu Budapeşte’de bulunan Hungaroring pistinde gerçekleşecek. 'Bal Porsuğu’ lakaplı Avustralyalı pilot Daniel Ricciardo Formula 1’e dönüyor.

KRONOS 20 Temmuz 2023 SPOR

Formula 1 şampiyonasının 12. yarışı bu hafta sonu Budapeşte’de gerçekleşecek. Hungaroring pistinde 70 tur, yani 4 bin 381 kilometre yarışılacak. ‘Bal Porsuğu’ lakaplı Avustralyalı pilot Daniel Ricciardo Formula 1’e Macaristan’da geri dönüyor. Geçtiğimiz sezon Mclaren takımındayken takım arkadaşı Lando Norris’e yaklaşamayınca Ricciardo kendini F1 gridinin dışında bulmuştu.

Red Bull takımının Silverstone’da yaptığı lastik testinde takımın yedek pilotu olarak koltuğa oturan Ricciardo, Red Bull’u etkileyen bir performans gösterdi. Ricciardo, Red Bull’un kardeş takımı Alpha Tauri’de Nyck De Vries’in koltuğunu devralacak. Hollandalı pilotun performansı daha önce eleştirilere tabi olmuştu.

Red Bull patronu Christian Horner, Ricciardo’nun nihai hedefinin 2025 sezonu için Red Bull koltuğu olduğunu belirtti.

MACARİSTAN GRAND PRİX TÜRKİYE SAATLERİ

Bu hafta sonu Macaristan’da gerçekleşecek Formula 1 etkinliğinde ilk alıştırma turları perşembe günü 14:30’da, ikinci alıştırma turları perşembe 18:00’da ve üçüncü alıştırma turları cuma günü 13:30’da gerçekleşecek.

Sıralama turları cumartesi günü 17:00’da düzenlenecek. Bu hafta sonu Sprint yarışı düzenlenmeyecek. Yarış ise pazar günü 16:00’da gerçekleşecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com