Facebook, akıllı saat üretecek

Facebook gelecek yıl satışa sunmayı düşündüğü yeni bir akıllı saat tasarlıyor. Akıllı saat mesajlaşma ve sağlık özelliklerine sahip olacak.

KRONOS 14 Şubat 2021 TEKNOLOJİ

Google, giyilebilir egzersiz ekipmanları ve akıllı saat üreticisi Fitbiti 2,1 milyar dolar bedel karşılığında satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı. Fitbitin halen dünya genelinde 28 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

2,6 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, teknolojik ürünler tasarlamaya da başladı. Dijital Medya Şirketi The Information’ın yayımladığı rapora göre, Facebook Inc kullanıcılarının mesaj gönderebileceği, sağlık ve fitness özelliklerine sahip yeni bir akıllı saat geliştiriyor.

Facebook akıllı saati gelecek yıl satışa sunmayı planlıyor. Verilen bilgiye göre, Facebook’un akıllı saati hücresel bir bağlantı üzerinden çalışacak.

Aynı zamanda, kullanıcılar istediklerinde Peloton Interactive gibi sağlık ve egzersiz şirketlerinin hizmet veya donanımlarına bağlanabilecek.


 

Facebook donanım sektörüne de hızlı bir giriş yaptı. Akıllı saatten önce de sanal gerçeklik başlığı Oculus’u ve görüntülü sohbet cihazı Portal’ı tasarlamıştı.

FACEBOOK AKILLI SAAT GÜVENLİ Mİ?

Peki, Facebook Akıllı Saat ne kadar güvenli olacak? Şirket son zamanlarda kullanıcıların gizlilik ihlalleriyle ilgili gündeme gelmişti. Facebook’un tasarlanan yeni akıllı saatin, Apple ve Google’a daha az bağımlı olabileceği konuşuluyor. Bu durum kullanıcıları endişelendirebilir. Aynı zamanda, Facebook’un donanım cihazlarında kendi iletişim sistemini oluşturmaya çalıştığı iddia ediliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com