Altun’un ‘Boğaziçi’ videosu ‘dislike’ rekoruna koşunca etkileşime kapatıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hazırladığı 1.5 dakikalık “Boğaziçi’nde Neler Oluyor?” başlıklı video dislike/beğenilmeme rekoruna koşunca, video yorum ve beğenilere kapatıldı.

KRONOS 07 Şubat 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın ‘Boğaziçi’nde Neler Oluyor?” başlığıyla YouTube’da yayınladığı video dislike yağmuruna tutulunca, video beğeni ve yorumları kapatıldı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un İngilizce olarak Boğaziçi Üniversitesi’ndeki atanmış rektör karşıtı protestoların “ifade özgürlüğüyle ilgili olmadığını” savunduğu videoda, öğrencilerin okulu ve rektörlük binasını işgal etmeye kalkıştığı vurgulandı. Gösterileri “küçük bir grubun işi” olarak yorumlayan Altun, Boğaziçi Üniversitesi protestolarına katılan bazı kişilerin PKK/YPG üyesi olduklarını da savundu.

İletişim Başkanlığı’na ait daha önce yüklenmiş videolardaki yorum ve beğeni kısmının açık olduğu, Boğaziçi Üniversitesi’yle ilgili videonun ise yoruma ve beğeniye kapatılması dikkat çekti. 4 Şubat 2021 tarihinde yüklenen video, şu ana kadar 58 binin üzerinde görüntülendi.


 

Boğaziçi Üniversitesi’nde AKP’li Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı tarafından rektörlük görevine atanmasının ardından öğrencilerin başlattığı protesto gösterilerinde şu ana kadar 8 kişi tutuklandı, 24 kişiye de ev hapsi verildi. Gösterilere katıldığı belirlenen yüzlerce öğrenci de gözaltına alınıp mahkemelere çıkarılmış, ardından serbest bırakılmıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com