Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu, Akşener, DEVA ve Gelecek… Bunlar artık bitti

Gazeteci Fatih Altaylı: "Toplum son Cumhurbaşkanlığı seçiminin de cezasını kesiyor. Seçimde kazanabilecek bir seçimi rakibe hediye edenleri siyaset kendi kendine tasfiye ediyor. Kimi etti, Kılıçdaroğlu'nu etti, kimi etti Akşener'i etti. Kimi etti DEVA Partisi'ni ve Gelecek Partisi'ni. Bunlar artık bitti."

KRONOS 29 Nisan 2024 GÜNDEM

Gazeteci Fatih Altaylı, İYİ Parti’de liderlik değişiminin yaşanmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İYİ Parti artık misyonunu tamamladı. Toplum son Cumhurbaşkanlığı seçiminin de cezasını kesiyor. Seçimde kazanabilecek bir seçimi rakibe hediye edenleri siyaset kendi kendine tasfiye ediyor. Kimi etti, Kılıçdaroğlu’nu etti, kimi etti Akşener’i etti. Kimi etti DEVA Partisi’ni ve Gelecek Partisi’ni. Bunlar artık bitti” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube kanalında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Halk TV’nin aktardığına göre Altaylı’nın ifadeleri şöyle:

“İYİ Parti diye bir partinin yeniden dirilme şansı yok. Müsavat Dervişoğlu beyefendi bir adamdır hiçbir itirazım yok kendisine ama beyefendi olmak, iyi bir siyasetçi olmak yeterli bir şart değildir.

Müsavat Bey orada oldu diye İYİ Parti’nin bir yere geleceğine ben inanmıyorum. İYİ Parti bundan sonra yavaş yavaş eriye eriye ortadan kalkmaya aday bir parti görüntüsünde. Bu partiden, teşkilatından genç siyasetçiler falan arıyorlar. Gereksiz artık. Bu partide kalmanıza gerek yok. CHP’de olabilir, Zafer de olabilir, İYİ Parti bence misyonunu tamamladı.

TOPLUM SON SEÇİMİN CEZASINI KESİYOR

Meral Akşener gitti, genel olarak baktığın zaman toplum son Cumhurbaşkanlığı seçiminin de cezasını kesiyor. Seçimde kazanabilecek bir seçimi rakibe hediye edenleri siyaset kendi kendine tasfiye ediyor. Çünkü niye; AKP döneminin artık kapanmakta olduğunu görüyor, biliyor ve kendini hazırlıyor ve bunu siyasetin bütün alanlarında yapıyor ve AKP’nin toplum tarafından çok da benimsenmez hale geldiği bir dönemde hala görevde kalmasına ve hala Türkiye’de yanlış politikalar uygulamasına tepki olarak da buna sebep olan diğerlerini de tasfiye ediyor. Kimi etti, Kılıçdaroğlu’nu etti, kimi etti Akşener’i etti. Kimi etti DEVA Partisi’ni ve Gelecek Partisi’ni. Bunlar artık bitti.

TÜRK SİYASETİNDE YENİ BİR DÖNEM AÇILIYOR

Türk siyasetinde yeni bir dönem açılıyor. Bu yeni dönemde muhafazakar partiler olacak mı? Olacak. Ama bunlar değil. Milliyetçi partiler olacak mı? Olacak, ama başka başkalar. Belki Yavuz Ağıralioğlu’nun partisi biraz yükselecek. Belki Zafer Partisi oradan bir şeyler alacak. Bunun bir kısmı merkez sağa, veya merkez olan kısmı CHP’ye geçecek ama İYİ Parti yok artık.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com