Erbakan’dan bir gol daha: Sokak hayvanlarının uyutulması inancımıza uymaz

AKP'nin üzerinde çalıştığı sokak hayvanlarının "ölümünü" öngören yasa tasarısına YRP lideri Fatih Erbakan da tepki gösterdi.

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

AKP’nin sokak hayvanlarının “uyutulma” adı altında öldürülmesini  öngören yasa tasarısına tepkiler dinmiyor. CHP, DEM Parti, TİP’ten sonra Yeniden Refah Partisi de “ölüm yasası” olarak anılan yasa tasarısına karşı olduklarını açıkladı.

Açıklama parti lideri Fatih Erbakan’dan geldi. Sokak hayvanlarıyla ilgili iktidarın hazırlamakta olduğu yasa tasarısına ilişkin soruları da yanıtlayan Erbakan, sokak hayvanlarının ‘uyutulmasına’ karşı olduklarını, sokak hayvanlarının modern merkezlerde bakılmalarını ve bu merkezlerin internet üzerinden izlenebilir olmasını önerdiklerini söyledi.

“HİÇBİR CANIN ALINMASINI ONAYLAMIYORUZ”

Erbakan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Biz sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız. Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır. İnsani bir davranış da değildir. Bazı batı ülkelerinde bu yapılıyor olsa bile onları taklit etmemiz doğru bir davranış değildir. Biz Yeniden Refah Partili belediyelerimizle seçim öncesinde de ifade ettiğimiz gibi bu hayvanlarımızı mutlaka toplamak, sokaklarımızı başıboş köpeklerimizden arındırmak ancak bu hayvanlarımızı da en güzel şartlarda, en modern, gelişmiş merkezlerde yaşamlarını devam ettirmek istiyoruz.


Veterinerler ve uzmanlar gözetiminde, bu merkezlerde 24 saat internet üzerinden canlı yayınla halkımız tarafından takip edilebilmesi, izlenebilmesi, halkımızın ziyaretine her zaman için açık olması ve burada en iyi şartlarda bu hayvanların yaşatılması bizim hedefimizdir. Bununla ilgili belediyelerimiz şimdiden kollarını sıvadılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak hiçbir canın alınmasını onaylamıyoruz. Bu hayvanların uyutulmasına karşıyız. Modern ve gelişmiş merkezlerde, her türlü destek sağlanarak son derece önemlidir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com