Fatih Maçoğlu, Can Atalay için Dersim’den yola çıkıyor

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmesi talebiyle başlattığı "Özgürlük Yürüyüşü" altıncı gününde... "Komünist Başkan" lakaplı Fatih Maçoğlu, yürüyüşe destek vererek, "Dersim'den yola çıktık. Yarın bütün hukuksuz, adalet dışı uygulamalara karşı omuz omuza yürüyeceğiz" dedi.

KRONOS 07 Ekim 2023 GÜNDEM

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye edilmesi talebiyle başlattığı “Özgürlük Yürüyüşü” altıncı gününde…

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabından, “Özgürlük Yürüyüşü”ne katılma kararını duyurdu.

Bugün Hatay Dörtyol’dan başlayarak, Mustafabeyli Mahallesi’nde sona eren yürüyüşte konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Yargıtay Üçüncü Dairesinin Gezi Davası kapsamında verdiği kararlar Türkiye için kara bir lekedir” dedi.

“İKTİDAR SAHİBİ OLANLAR KENDİ HALKINA KARŞI”
Baş, yürüyüşün Hatay kolunun son günü olduğunu belirterek, “Depremde milyonlarca yurttaş evsiz, yurtsuz, okulsuz kaldı, pek çoğu da yaşamsız bırakıldı. Elbette bu enkazın bir sorumlusu, bu enkazın sorumluları vardı. Önce yaralarımızı hep beraber sarmak için muazzam bir dayanışmayı hayata geçirdik. O günlerde yurttaşın yurttaş için neler yapabileceğini, emekçilerin vicdanını kilometrelerce öteden gelip halkına karşı vazifesini yerine getiren onlarca genç bedenin taşıdığı kocaman yürekleri gördük. Karşımıza sayısız engel çıksa da bu ülkede iktidar sahibi olanlar kendi halkına karşı akla ermeyecek ihanetlere girişse de biz yurttaşlığı, dik durmayı birbirimize miras bıraktık” dedi.


“DERSİM’DEN YOLA ÇIKTIK”
Yürüyüşün altıncı gününde X hesabından açıklama yapan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, yürüyüşe destek amacıyla yola çıktıklarını belirterek şunları yazdı:

“Can Atalay başta olmak üzere Gezi tutsaklarına yapılan hukuksuzluğa karşı özgürlük yürüyüşü gerçekleştiren ve Hatay’dan yola çıkan TİP Genel Başkanı Erkan Baş’a destek olmak için Dersim’den yola çıktık. Yarın bütün hukuksuz, adalet dışı uygulamalara karşı omuz omuza yürüyeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com