Fatih Terim’den Denizbank’a tazminat davası

Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından "Fatih Terim fonu" adı altında futbolcuların milyonlarca dolar dolandırılmasına ilişkin ünlü teknik direktör harekete geçti. Hakkındaki iddialara rağmen sessiz kalmakla eleştirilen Fatih Terim, Denizbank'a maddi ve manevi tazminat davası açtı.

KRONOS 21 Mayıs 2024 GÜNDEM

Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından “Fatih Terim fonu” adı altında futbolcuların milyonlarca dolar dolandırılmasına ilişkin ünlü teknik direktör harekete geçti. Hakkındaki iddialara rağmen sessiz kalmakla eleştirilen Fatih Terim, Denizbank’a maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Gazete Oksijen’de yer alan habere göre 70 yaşındaki teknik direktör, banka ve sorumlular hakkında hukuki süreç başlatmaya karar verdi.

Fatih Terim’in avukatları aracılığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müvekkilimiz Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, kişilik haklarına yönelik haksız saldırılar nedeniyle uğradığı manevi zararın tazmini için, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açılmıştır.

Ayrıca, Müvekkilimiz 2 Haziran 2023 tarihinde, bizzat kendi inisiyatifi ve iradesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek müşteki sıfatıyla beyanını vermiş ve kendisini zarara uğratanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Müvekkilimiz, anılan soruşturmada şikayetçi konumundadır.

‘FATİH TERİM ZAMANI GELİNCE AÇIKLAMA YAPACAK’

Denizbank A.Ş.’nin ilgili dönemde şube müdürü olan şahsın ve diğer banka çalışanlarının kendisine verdiği mevduat bilgilerinin gerçekleri yansıtmadığının 2023 yılının Nisan ayında ortaya çıkması üzerine Müvekkilimiz, Denizbank A.Ş. bünyesinde bu olaya ilişkin sorumluluğu bulunanlardan şikayetçi olmuştur. Son olarak şu hususu da ifade etmek isteriz: Müvekkilimiz Fatih Terim, tüm bu konularla ilgili gerekli açıklamayı zamanı gelince yapacaktır.”

Seçil Erzan hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlarından 69 yıldan 226 yıla kadar hapsi isteniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com