Fehmi Koru: Para, rüşvet, taciz… Ne olmuş o parti öyle?

Gazeteci-Yazar Fehmi Koru, "Ne olmuş o parti öyle?" diye sordu ve İYİ Parti'nin artık ittifak yapmaya değer bir parti olmadığını söyledi.

KRONOS 24 Kasım 2023 GÜNDEM

Gazeteci-Yazar Fehmi Koru, son dönemde kayıp para, rüşvet ve taciz tartışmalarıyla gündemde olan ve istifalarla sarsılan İYİ Parti’ye yönelik bir yazı kaleme aldı. “Ne olmuş o parti öyle? sorusunu yönelten Koru, İYİ Parti’nin artık ittifak yapmaya değer bir parti olmadığına dikkat çekti.

Koru, “Tayyip Erdoğan seçimde ikinci tura kaldı ama yine -hem de üçüncü defa- kazandı. Her iki seçimde de belirleyici rol Meral Akşener’e aitti. Yerel seçimde ne olur? Lafı daha fazla uzatmayayım: İYİ Parti’yi bu hale getirdikten sonra ittifakın bir anlamı kalmıyor…” ifadelerini kullandu.

Fehmi Koru’nun yazısı özetle şöyle:

“Yerel seçime kadar İYİ Parti’nin ittifak yapılmaya değer bir varlık olmaya devam edip etmeyeceği konusunda kuşkuya düştüm.

Ne olmuş o parti öyle?

Meral Akşener eliyle kurduğu ve bugüne kadar liderliğini yaptığı partinin bu hallere düşmesine nasıl razı olabilmiş, hayret.

Para…

Rüşvet…

Taciz…

İzlediğim konuya ilişkin programlarda en çok kullanılan sözcükler yukarıda yazdıklarımdı.

Adının yanında sıfat olarak ‘İYİ Parti milletvekili’ bulunan biri, genel başkanı ve yakınlarını, dışarıdan bakan kimselerin eleştirirken kullanmayacağı keskinlikte cümlelerle itham etmekteydi.

O milletvekiline reva görülen muameleyi beğenmeyen başka bir milletvekilinin “Daha fazla kaldıramayacağım” diyerek istifa ettiğini de o vesileyle öğrendim.

Programa katılan milletvekiline, “Bu kadar ithamdan sonra neden partiden ayrılmıyorsunuz?” diye soruldu. Üzerine atılan iftiralardan temizlenene kadar ayrılmayacağının gerekçesi olarak, “Şimdi ayrılırsam iftiralar doğruymuş zannedilir” dedi o milletvekili.

Bana “Partiyi bitirene kadar içinde kalacağım” der gibi geldi.

—-

YEREL SEÇİMDE NE OLUR?

En son seçimde, muhalefet ortaklık konusunu daha ciddiye aldı. Bir yılı aşan bir süre, altı muhalefet partisi lideri, her ay bir yemek masasında buluşup ardından topluma umut verici mesajlar yayınladılar. ‘6’lı masa’nın son toplantısında, aday olmak isteyen Kılıçdaroğlu’nu ‘kazanamayacak aday’ olarak ilan edip masayı bozdu İYİ Parti lideri.

Tayyip Erdoğan seçimde ikinci tura kaldı ama yine -hem de üçüncü defa- kazandı.

Her iki seçimde de belirleyici rol Meral Akşener’e aitti.

Yerel seçimde ne olur?

Lafı daha fazla uzatmayayım: İYİ Parti’yi bu hale getirdikten sonra ittifakın bir anlamı kalmıyor…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com