Fenerbahçe, Jasikevicius ile görüşüyor

Efsane koç Zeljko Obradovic ile yollarını ayıran Fenerbahçe Beko, takımın başına eski oyuncusu Sarunas Jasikevicius’u getirmek için görüşmelere başladı.

TARIK ENGİN 25 Haziran 2020 SPOR

Koronavirüs salgını sürecinde Fenerbahçe yönetimiyle ciddi bir iletişim problemi yaşayan koç Zeljko Obradovic, bir hafta süren görüşmeler sonucunda takımdan ayrıldığını açıkladı. Bir yıl boyunca takım çalıştırmayacağını dile getiren Obradovic’in ayrılığı sonrası yeni koç arayışlarına başlayan yönetim, Zalgiris Kaunas takımının başında yer alan Sarunas Jasikevicius ile görüşmelere başladı.

JASİKEVİCİUS, BARCELONA’YI BEKLİYOR

Litvanya medyasının güçlü isimlerinden Donatas Urbonas’ın verdiği bilgiye göre, Jasikevicius ile Fenerbahçe arasında görüşmelerin başladığı ve belli bir mesafenin de kat edildiği öğrenildi. Fakat bu transferin önündeki en büyük engellerden biri, Litvanyalı koçun Barcelona’nın kararını bekleyecek olması. Barcelona ihtimali için İspanya’da sezonun bitmesini bekleyen Jasikevicius’un bu sene Zalgiris’ten ayrılma ihtimali beklenenden daha yüksek.

VESELY HARİÇ YABANCILAR YOLCU

Uzun bir süredir maddi anlamda sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe, amatör branşlarda da ciddi bir küçülmeye gidiyor. Koç Zeljko Obradovic’in en önemli ayrılma sebeplerinden biri, oyuncuların maaşlarının ödenmesinde yaşanan gecikmeler. Ödemelerin yapılamaması, takımdaki yabancıların huzurunu kaçırdı. Özellikle koç Obradovic’in ayrılığı sonrası yabancı oyuncuların da takımdan ayrılmak istemeleri, bütçede küçülmeye giden Fenerbahçe Beko’nun yeni bir yapılanmaya gitmesine neden olacak. Takımdaki yabancılardan Jan Vesely haricinde, özellikle Sloukas, De Colo, Williams gibi isimlere transfer tekliflerinin geldiği de biliniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com