Ferhat Göçer’in beklediği özür geldi: Şarkısı Nuri Bilge Ceylan filminde izinsiz kullanılmıştı

Nuri Bilge Ceylan'ın yapım şirketi NBC Film'in müdürü Barış Yıldırım, 'Kuru Otlar Üstüne'de Ferhat Göçer’in 'Son Aşkım' şarkısının izinsiz kullanılması nedeniyle Göçer'in başkanı olduğu meslek birliğini arayarak özür diledi.

KRONOS 16 Mart 2024 KÜLTÜR

Kolay: TV100

Nuri Bilge Ceylan’ın, 341 bin 884 biletli seyirci ile kariyerinin en çok izlenen filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’de, aynı zamanda MSG Başkanı olan Ferhat Göçer’in ‘Son Aşkım’ adlı şarkısını izinsiz kullandığı ortaya çıkmıştı. Ünlü yönetmenin şirketi, telif ihlali konusunda özür diledi.

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’de Ferhat Göçer’in ‘Son Aşkım’ şarkısının izinsiz kullanılması nedeniyle NBC Film’in müdürü Barış Yıldırım, Göçer’in başkanı olduğu (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) MSG Genel Sekreteri Barış Şensoy ile görüşerek özür diledi.

Habertürk‘ten Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, NBC Film yetkilileri Ferhat Geçer’in klip çekimi için yurt dışında olmasından dolayı kendisine ulaşamadı ve MSG Genel Sekreteri Barış Şensoy ile görüştü.

Söz konusu ihlalin gözlerinden kaçtığını belirten NBC Film Müdürü Barış Yıldırım, Göçer’den özür dilediğini iletirken Göçer’i Ceylan’ın bir sonraki filminin Cannes’daki galasına davet etti.

“ÖNCE BİZİM ULAŞMAMIZ GEREKİYORDU”
MSG’den yapılan açıklamada Barış Şensoy ile Barış Yıldırım arasındaki konuşma şöyle aktarıldı:

“Sevilen bir parçanız kullanıldı, izin konusu gözden kaçmış. Olmaması gereken bir şey. Normalde aslında telifle ilgili şahsi olarak da yaptığımız filmlerde önem veriyoruz. Önlemimizi alıyoruz. Burada hepimizin gözünden kaçan bir hata oldu, hoca da üzüntü ve özürlerini iletmemi istedi. Özür diliyor ve size de bu hassasiyeti gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür de ediyoruz. Bizlerde bu hassasiyete karşılık veremediğimiz için ayrıca kusura bakmayın. Siz bunu deklare etmeden bizim size ulaşmamız gerekiyordu.


“TELİF ÜCRETİ KONUŞULMADI”
Çok teşekkür ederiz ilgilinize ve hoşgörünüze. Önümüzdeki ilk film galasında Cannes’da sizi ağırlayarak beraber izlemek isteriz. Avukat, telefonda Göçer’den telif ihlali konusunda özür dileyerek ‘Gözümüzden kaçmış. Nuri bey de çok üzüldü’ dedi. 5 bin dolar telif ücretinin ödenmesi konusu ise şimdilik konuşulmadı.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com