‘FETÖ borsası’, hakime baskı, yargıda gruplaşmalar: HSK Üyesi Hamit Kocabey neden istifa etti?

2017 yılından beri HSK Üyesi olarak görev yapan Hamit Kocabey'in istifası birçok soruyu da beraberinde getirdi. İstifaya ilişkin birçok iddia dile getiriliyor.

KRONOS 14 Ekim 2021 GÜNDEM

HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey, MHP lideri Bahçeli'nin avukatlığını da yapmıştı.

Eski MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatı Hamit Kocabey’in Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğinden istifa etmesi Ankara kulislerini hareketlendirdi. İstifanın Bahçeli’nin bilgisi dahilinde olduğu belirtiliyor.

Kocabey’in istifasına ilişkin birden fazla iddia dile getiriliyor.

‘UYUŞTURUCU KAÇAKÇISININ BIRAKILMASI İÇİN HAKİME BASTIĞI YAPTIĞI İDDİA EDİLİYOR’

Gazeteci Timur Soykan, HSK üyesi Hamit Kocabey’in istifa nedeni hakkında “çarpıcı iddialar” dolaştığını belirterek, “Bir uyuşturucu kaçakçısının bırakılması için Ankara’da bir hakime baskı yaptığı iddia ediliyor. Bu hakim baskıya direndi. Tutuklamaya itirazı görüşecek hakim ise değişti. Doğruysa büyük skandal” ifadelerini kullandı.

Avukat Levent Mazılıgüney ise ‘İstifa zamanlamasının manidar” olduğunu kaydederek, “Yargıda (özellikle yüksek yargı) tartışmaların ve bir takım ‘dedikoduların’ gündemde olduğu bir zaman diliminde gelen istifa tartışılacaktır” dedi.

‘DEDİKODULAR SADECE GRUPLARIN MÜCADELESİ ÇERÇEVESİNDE DEĞİL’

Mazılıgüney, dedikodular sadece grupların birbirleriyle hemen her zaman olan mücadelesi çerçevesinde olmadığını da belirterek, “‘FETÖ borsasına’ karışan yargı mensupları ve buradaki gruplaşmalar, grupların birbirleriyle ilgili oluşturduğu borsa dosyaları dedikoduları var. İstifa ilgili mi, elbette bilemeyiz” yorumunda bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com