Filenin Sultanları, Güney Kore’ye set vermedi

Milletler Ligi yedinci maçında Türkiye A Milli Voleybol Takımı, Güney Kore'yi set vermeden mağlup etmeyi başardı.

KRONOS 01 Haziran 2024 SPOR

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin 7. maçında Güney Kore ile kozlarını paylaştı. ABD’de oynanan maçı Filenin Sultanları setlerde 3-0 kazandı. Ay-Yıldızlılar, Milletler Ligi’nin Amerika etabında oynadığı 3 maçı da kazandı.

Filenin Sultanları, Arlington’ın ev sahipliği yaptığı Milletler Ligi’nin ikinci haftasının son maçında yarın TSİ 23.00’te ABD ile karşılaşacak.

GÜNEY KORE – TÜRKİYE: 0-3 (MAÇ SONUCU)

1. Set Sonucu. Güney Kore 20 – 25 Türkiye

2. Set Sonucu: Güney Kore 15 – 25 Türkiye

3. Set Sonucu: Güney Kore 20 – 25 Türkiye

ZEHRA GÜNEŞ KADRODA YER ALMADI
A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Güney Kore ile oynayacağı maçın kadrosu VNL’nin sitesidne yayınlandı. Sırbistan maçından farklı olarak Hande Baladın kadroda bulunurken Zehra Güneş 14 kişilik kadroda yer almadı.

TRT Spor’un haberine göre; dizinden ufak bir sakatlık geçiren ve tedavisine başlanan Zehra Güneş, ABD etabındaki son iki karşılaşmada görev yapamayacak.

MR’ı çekilen ve sakatlığında korkulacak bir durum olmadığı bildirilen milli orta oyuncunun tedavi süreci Türkiye’de devam edecek.

İşte açıklanan 14 kişilik kadro:

“Gizem Örge, Simge Sebnem Akoz, Cansu Özbay, Melissa Vargas, Ayça Aykaç Altıntaş, Hande Baladın, Tuğba İvegin, Derya Cebecioğlu, Elif Şahin, Eda Erdem Dündar, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı, İlkin Aydın, Ebrar Karakurt”

Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi performansı

A Milli Kadın Voleybol Takımı, VNL 2024’te şu ana kadar 6 maça çıktı. Filenin Sultanları bu müsabakaların 4’ünde parkeden galip ayrıldı. A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın şu ana kadar oynadığı maçlarda aldığı skorlar:

Japonya 3-2 Türkiye

Hollanda 1-3 Türkiye

İtalya 3-1 Türkiye

Fransa 0-3 Türkiye

Almanya 1-3 Türkiye

Sırbistan 1-3 Türkiye


Güney Kore’nin Milletler Ligi performansı

Filenin Sultanları’nın rakibi Güney Kore şu ana kadar oynadığı 6 maçın 5’inde parkeden mağlup ayrıldı. A Millî Kadın Voleybol Takımı’nın rakibi Güney Kore sadece Tayland’ı 3-1 mağlup etti. Güney Kore’nin VNL’de şu ana kadar oynadığı maçlarda aldığı skorlar şu şekilde:

Çin 3-0 Güney Kore

Brezilya 3-0 Güney Kore

Dominik Cumhuriyeti 3-0 Güney Kore

Tayland 1-3 Güney Kore

Bulgaristan 3-2 Güney Kore

Polonya 3-0 Güney Kore

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com