Film gibi: Okyanusta kaybolan balıkçı 2 ay sonra bulundu

Avustralyalı bir balıkçı, köpeği ile birlikte Pasifik Okyanusu'nda kaybolduktan 2 ay sonra bulundu. Yağmur suyu ve çiğ balıkla hayatta kaldığını söyleyen balıkçının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

KRONOS 17 Temmuz 2023 YAŞAM

Bir benzerinin ancak filmlerde görülebileceği şey, gerçek oldu. Köpeğiyle Pasifik Okyanusu’nda kaybolan Avustralyalı balıkçı Tim Shaddock, 2 ay boyunca yağmur suyu ve çiğ balıkla beslenerek yaşam mücadelesi verdi.

9 News sitesinin haberine göre; balıkçının doktoru, köpeği Bella ile teknesiyle Meksika’dan Fransız Polinezyası’na gitmek üzere yola çıkan ve yaklaşık 2 ay sonra Pasifik Okyanusu’nda seyahat halindeki bir helikopterin tekneyi fark etmesiyle bulunan balıkçı Tim Shaddock’un sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Çiğ balık ve yağmur suyuyla hayatta kalan Shaddock da denizde çok zor bir sınavdan geçtiğini dile getirerek, gayet sağlıklı olduğunu söyledi.

“SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK KADAR ZOR”
İnsan Fizyolojisi Profesörü Mike Tipton, balıkçı ve köpeğin hayatta kalma mücadelesini “şans ve becerinin bir kombinasyonu” olarak nitelendirdi. Hayatta kalabilmenin taze bir su kaynağını güvence altına almaktan geçtiğini belirten Tipton, Shaddock ve köpeğinin Pasifik Okyanusu’nda bulunma ihtimalinin “samanlıkta iğne aramak” kadar zor olduğunu kaydetti.


Hayatta kalmalarında Bella’nın çok yardımcı olduğunu vurgulayan Tipton, bu mücadeleyi vermek için gereken zihinsel gücün önemine dikkati çekti. Tipton, Shaddock’un normale dönmesi için birkaç ay daha sağlık durumunun takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com