Fincancı’nın evinden çıktığı iddia edilen ‘örgütsel materyalin’in tanıtımı TRT’de yapılmış

TTB Başkanı Fincancı'nın evinden çıktığı iddia edilen "örgütsel el kitabı"nın tanıtımı 12 yıl önce TRT'de yapıldı. Bejan Matur'un yazdığı "Dağın Ardına Bakmak" kitabı D&R'larda satıldı.

KRONOS 26 Ekim 2022 GÜNDEM

TSK’nın PKK’ya yönelik operasyonlarında “kimyasal silah” kullanıldığı iddialarının araştırılmasını istediği için MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı. Fincancı’nın evinde yapılan aramalarda, “örgütsel el kitabı” bulunduğu iddia edildi.

TRT Haber de ise “Gözaltına alınan Fincancı’nın ikametinde yapılan aramada, yasaklı bir kitap ve fişekler bulundu” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün servis ettiği ve iki kitabın görüldüğü fotoğraf ve video da iddiaya kanıt olarak gösterildi.

SATIŞI D&R’DA YAPILMIŞ

Fotoğrafta görülen kitaplardan ilki Bejan Matur’un yazdığı, 2011 yılında Timaş Yayınları’ndan çıkan “Dağın Ardına Bakmak” kitabı. Söz konusu kitabın tanıtımı 12 yıl önce TRT 1’de yapılmış.

Kitap Turkuvaz Medya’ya ait D&R’ın da aralarında bulunduğu birçok kitap sitesinde “Satışta yok” ya da “Satış dışı” olarak yer alıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com