Fotoğrafları çıktı: Mafya lideri Mijonovic’i İstanbul’da bir villada işkence ederek öldürmüşler

Karadağ'da Skaljeri suç örgütü üyesi Risto Mijanovic'in Türkiye'de bir villanın bahçesinde gömülü olarak bulunmasına ilişkin dava dosyasına işkence gördüğüne ilişkin fotoğraflar girdi.

KRONOS 19 Aralık 2023 GÜNDEM

Yabancı mafya örgütlerinin kol gezdiği bir cennet haline gelen Türkiye, bu kez Karadağ’da Skaljeri suç örgütü üyesi Risto Mijanovic’in 2 yıl önce Türkiye’de bir villanın bahçesinde gömülü olarak bulunmasına ilişkin dava dosyasına giren görüntülerle gündemde. Görüntülere göre mafya lideri Risto Mijanovic, aynı villada işkence edilerek öldürülmüş.

Sırp yetkililer, Mijanovic’in Uskumruköy’deki bir restoranda tuzağa düşürülerek kaçırıldığını, işkence edildikten sonra 11 Eylül- 10 Kasım 2020 tarihleri arasında öldürüldüğünü, cesedinin bir araç ile taşındığını ve restoran yakınında Zeljko Bojanic’e ait villanın arkasına gömüldüğü ihbarında bulundu.

Mijanovic’in işkence gördüğünü gösteren fotoğraflar, Redoje Zivkovic’in flaş belleğinde bulundu. Zivkovic, bu fotoğrafların Karadağ’daki bir dava için kendisine avukat tarafından verildiğini iddia etti.

İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ AYNI VİLLAYA AİT

Rodoje Zivkovic’in flaş belleğinde yer alan işkencenin yapıldığı yerle, cesedin gömülü olduğu villada keşif günü çekilen fotoğraflar karşılaştırıldı. Bilirkişi raporuna göre yapılan karşılaştırmada aynı yer olduğu kanaatine varıldı.


 

Raporda şu ifadelere yer verildi:

“Villada, Radoje Zivkovıç’den ele geçirilen flaş bellek içerisinde yer aldığı tespit edilen fotoğrafta taban kaplama fayansların dikdörtgen olduğu, çamaşır odasının taban fayanslarının kare olduğu, çamaşır odasının koridor kısmı ve çamaşır odasının karşı oda taban kaplama fayanslarının dikdörtgen olduğu, flaş bellek içerisinde yer aldığı tespit edilen fotoğrafta taban kaplama yapısı ile uyum gösterdiği, Radoje Zivkovıç’den ele geçirilen flaş bellek içerisinde yer aldığı tespit edilen fotoğraf ile 6 Kasım tarihinde Zekeriyaköy’deki villada çekilen fotoğraflar arasında morfolojik yöntem kullanılarak yapılan karşılaştırmalı incelemede bilirkişi heyetimizce aynı yer olduğu kanaati hasıl olmuştur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com