Fransa’da iki kentte kuş gribi görüldü, İngiltere alarma geçti

Koronavirüs algınının en çok etkilediği ülkelerden Fransa’da ikinci bir kentte daha kuş gribi vakası görüldü. İngiltere alarma geçti

KRONOS 20 Kasım 2020 DÜNYA

Avrupa’da koronavirüs algınının en çok etkilediği ülkelerden Fransa’da ikinci bir kentte daha kuş gribi vakası görüldü. Fransa Tarım Bakanlığı’nın, Ulusal Sağlık Güvenliği Dairesi’nden (Anses) aldığı bilgiye göre, kuş gribi nedeniyle yüzlerce tavuğun öldürüldüğü Korsika Adası’ndan sonra Yvelines kentindeki bir tavuk çiftliğinde de vakalar tespit edildi.


Bu haber de ilginizi çekebilir: 

d Fransa’da iki kentte kuş gribi görüldü, İngiltere alarma geçti

d Fransa’da iki kentte kuş gribi görüldü, İngiltere alarma geçti

d Fransa’da iki kentte kuş gribi görüldü, İngiltere alarma geçti

 

Anses uzmanları iki salgın arasındaki bağlantıları ve un kaynağını belirlemeye çalışıyor. Hükümet ise bölgede gribin başka hayvanlara bulaşmasını engellemek için ulusal çapta önlemlerin artırılması talimatını verdi.

İNGİLTERE’DE ALARM

Ülkede kasım başında da göçmen kuşların, rotaları üzerindeki yerlere kuş gribi taşıması riski bulunduğu için 45 bölgedeki kümes hayvanlarının karantinaya alınması ya da güvenlik ağıyla korunması zorunlu kılınmıştı.

Fransa’nın güneybatısındaki bölgelerde, 2015-2016 ve 2016-2017 kış mevsimlerinde görülen iki kuş gribi salgınında milyonlarca hayvan öldürülmüştü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com