Galatasaray’da zemin polemik yapmaya müsait

Yoğun kar yağışı altında oynanan Kasımpaşa maçında patates tarlasına dönen Türk Telekom Stadı’nın zemini, Galatasaray yönetimi, teknik direktör Fatih Terim ve futolcular arasında polemik konusu olurken; sahayı eleştiren Belhanda’nın sözleşmesi feshedildi. Terim de Belhanda ile benzer açıklamaları yapmıştı.

NECATİ KOLA 10 Mart 2021 SPOR

Onyekuru, Kasımpaşa maçında Mohemed'in kullanacağı penaltı öncesi beyaz noktayı müsait hale getirmeye çalışıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü’ndeki Galatasaray-Kasımpaşa maçı, yoğun kar yağışı altında oynanmıştı. Maçtan önce de yağan kar, görevliler tarafından zor şartlarda temizlenmiş, saha maça yetiştirilmişti. Ancak zemin, maçın başlamasıyla birlikte gittikçe ağırlaşmış, 90 dakika sonunda patates tarlasına dönmüştü. Galatasaray, 90. dakikada Mostafa Mohamed’in penaltıdan attığı golle maçı 2-1 kazanmış ancak zemini kaybetmişti.

Fatih Terim, Galatasaray, saha, zemin, Kasımpaşa

TERİM: 21. YÜZYIL’DA HÂLÂ SAHAYI KONUŞUYORSAK…

Galatasaray, bir sonraki iç saha maçını 27 Şubat’ta BB Erzurumspor ile yaptı. Sarı-Kırmızılılar, Mostafa Mohamed’in golleriyle sahadan 2-0 galip ayrıldı. Teknik direktör Fatih Terim’in gündeminde maçtan ziyade zemin vardı. Karşılaşma sonrası şu açıklamaları yaptı Terim: “Ben yayıncı kuruluşun yerinde olsam iyi olmayan sahalarda oynatmam. 21. Yüzyıl’da hâlâ sahayı konuşuyorsak bir sıkıntı var demektir. En küçük bir kar ve yağmurda o maç gittiği gibi diğer maçlara da yansıyor. Zemin bizim sahaya özgü bir durum değil. Alanyaspor’u tebrik etmek istiyorum, harika bir zeminde oynadık geçen hafta. Bugün 13. gün, Kasımpaşa maçından sonra. Ama maalesef iyi şartlarda değiliz. Türkiye’de buna bir çözüm bulmak, bu felsefeyi değiştirmemiz lazım.”

Galatasaray, saha, zemin, Kasımpaşa

TERİM: SAHA EKRANDAN YEŞİL GÖZÜKÜYOR AMA ÖYLE DEĞİL

Terim, zeminle ilgili eleştirilerine, Kasımpaşa maçından sonra kendi evlerindeki üçüncü karşılaşma olan Sivasspor mücadelesinden sonra da devam etti. Terim, 2-2 biten maçın ardından şunları söyledi: “Maçı analiz edecek olursak şöyle diyebiliriz; yarım pozisyon vermeden iki gol yedik. Goller de pozisyon değil zaten. Martin Linnes’inki hiç değil… Bu saha başımızı daha çok ağrıtacak. Televizyondan yeşil gözüküyor da öyle değil. Oyun anlayışımız, taktiğimiz ve her şeyimizle bu zemine rağmen çok iyi bir ilk yarı oynadık. İlk yarı yapamadık, olmadı. İkinci yarı iyi bıraktığımız ilk yarıya devam ettik. Maalesef pozisyon yokken bir gol daha yedik. 2-2’yi bulduk, üçüncüyü kaçırdık ama sonunda puan kaybettik.”

Belhanda, Galatasaray, saha, zemin, Kasımpaşa

BELHANDA: SOSYAL MEDYA YERİNE GEL STATLA İLGİLEN!

2-2 biten Sivasspor maçından sonra Younes Belhanda da şunları söylemişti: “Saha zeminine bir çare bulunması lazım. Bu şekilde istediğimiz oyunu oynayamıyoruz. Koşulları görüyorsunuz, sahanın daha iyi olması lazım. Galatasaray yöneticileri bir çözüm bulmalı. Florya’daki antrenman sahamız bile buradan iyi. Gerekirse dünyanın en iyi bahçıvanlarının tutulup buranın zemininin düzeltilmesi gerekiyor. Twitter’da, Instagram’da kendine bakacağına, medyaya bakacağına gel statla ilgilen. Bu sahada biz oynuyoruz, hafta sonu geldiğimizde bize futbol oynamak için iyi şartlar sunmaları gerek.”

Bu açıklama, Galatasaray resmi sitesinde de aynen yer almıştı.

BAŞKAN CENGİZ: DEMEK Kİ TEK FAKTÖR ZEMİN DEĞİLMİŞ

Tüm açıklamaların ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Terim ve Belhanda’nın eleştirilerine eleştiriyle cevap verdi: “Saha zemini önemli. Bu teknik takımlar için daha da önemli. Bizler isteriz ki halı sahada gibi oynayalım. Biz stat zeminini en iyi tutan kulüplerden biriyiz. Ama insanlar çok çabuk unutuyor. Karı hatırlıyor musunuz? Barajlardaki su kaça düşmüştü? Birden bire kar yağınca sevindik. Ancak zemin üzüldü. Erken açmak durumunda kaldık. Bana göre erken açtılar. Eleştiri olarak söylüyorum. Federasyon yetkilileri stat zemininin kontrolünü 4 saat öncesinde istiyor. Örtünün erken açılması, yağışın devam etmesi ve üzerinde oynanması… Zaten 8 yıldır yapılmayanı 8 yılda yapmalıydık. Covid için zamanımız oldu. Teknik heyetimizin bunu dile getirmesi lazımdı. Bunu hızla hallederdik. Burada bir ihmal var. O ihmal stadın zeminini bozdu. Çamur gibi sahada takımı yendik. Sonra çok güzel bir zeminde yenildik. Demek ki tek faktör zemin değilmiş.”BELHANDA GÖNDERİLDİ, YA FATİH TERİM?

Zeminle ilgili eleştiri yaparken yöneticileri de eleştiren Belhanda, sözleşmesi tek taraflı feshedilerek gönderildi. Faslı oyuncunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu. Benzer açıklamalar yapan Terim ile ilgili ise bir işlem yapılmadı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Fatih Terim ile Başkan Mustafa Cengiz arasında daha önce de transferlerden dolayı benzer polemikler yaşanmıştı. Cengiz, taraftarın çok sevdiği Terim ile ilgili bir işlem yapmaktan çekiniyor. Sezon sonunda Galatasaray’ın kongresi var. Kongreden nasıl bir sonuç çıkar? Galatasaray sezonu nasıl tamamlar? Terim ile sözleşme yenilenir mi? Hepsinin cevabı mayısta gibi. Mayısa kadar polemikler devam edecek anlaşılan. Ne de olsa zemin polemik yapmaya müsait!

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com