Garanti’den rekor promosyon

Emekli ordusuna sadece 2023 yılında asgari 1,5 milyon kişi daha dâhil olacak. Bankalar promosyon rallisine şimdiden başladı. Akbank'a Garanti misillemede bulundu.

KRONOS 10 Mart 2023 EKONOMİ

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mağduriyetini gideren kanun 3 Mart 2023 tarihinde yürürlüğe girmişti.

EYT’liler emekli olabilmek için sıraya girerken, bankalar 4,5 milyona yakın EYT‘li emeklinin maaş pastasından daha fazla pay alabilmek için harekete geçti. Ralli kaldığı yerden devam edecek.

2022 yılında promosyon rallisini başlatan Akbank EYT promosyonunda da fitili ateşlemişti. Akbank’ın 8 bin 100 Türk Lirası’na (TL) çıkarırken, İspanyola BBVA grubuna ait Garanti Bankası çıtayı 8 bin 500 TL’ye çıkardı.

Emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyanlara 7 bin 500 TL’ye varan nakit promosyona haricinde kredi kartları ile 500 TL harcamaya 1.000 TL bonus hakkı tanınanacak.

MAAŞ HESABI AÇANA EYT KREDİSİ DESTEĞİ

Garanti BBVA, 3 bin 500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 4 bin 500 TL, 3 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında emekli maaşı alanlara 5 bin 250 TL promosyon verecek.

7 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında emekli maaşı alanların promosyon tutarı 6 bin 750 TL’ye yükseldi. Maaşı 10 bin TL ve üstünde olan emekliler ise, 7 bin 500TL alacak.

Garanti askerlik ya da doğum borçlanması ile emekli olmak isteyen EYT‘lilere düşük maliyetli EYT kredisi de tahsis edecek.

Emekli maaşını başka bir bankadan nakletmek ya da yeni maaş hesabı açmak başta olmak üzere bankacılık işlemleri şubeye gitmeden Garanti BBVA mobil uygulaması vasıtasıyla tamamlanabiliyor.


 

SSK veya Bağ-Kur’dan emekli olacaklar e-Devlet üzerinden ulaşabilecekleri “Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt” belgesinde, Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise emeklilik dilekçelerinde Garanti BBVA’yı seçerek promosyon imkânlarından faydalanabilecek.

Maaşını Garanti BBVA’ya taşımak isteyen emekliler ise, Garanti BBVA mobil veya e-Devlet üzerinden işlemlerini ikmal edebilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com