Garo Paylan: Demirtaş’la yaptığımız görüşme Erdoğan tarafından dinlenmiş

HDP'li Garo Paylan, bir ay önce Selahattin Demirtaş'la yaptıkları açık görüşün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dinlendiğini iddia etti.

KRONOS 12 Mayıs 2023 GÜNDEM

HDP Miletvekili Garo Paylan: Asgari ücret üç ayda bir yeniden değerlendirilmeli

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bir ay önce cezaevinde ziyaret ettiği HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’la yaptıkları açık görüşün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dinlendiğini iddia etti.

Flash Haber’e konuşan Garo Paylan, “Türkiye’nin en saygın siyasetçilerinden birisi ve bir milletvekili konuştuk, açık görüş yaptık. Bu konuşmayı Tayyip Erdoğan dinlemiş biliyor musunuz? Görüşme odamızın içine ses mikrofonu koymuş ve bunu ifşa etti” dedi.

Kısa Dalga’nın aktardığına göre Garo Paylan bir ay önce Demirtaş’la yaptığı açık görüşte yaşadığı dinleme skandalını şöyle anlattı:

“Sayın Demirtaş’la saatlerce ülkenin geleceğini konuştuk. ‘Nereye gidersen benim selamımı götür’ dedi. Ben de 50’ye yakın meydanda konuştum Selahattin Demirtaş’ın selamını götürdüm. O konuşma cezaevinde yaptığımız açık bir konuşma. Türkiye’nin en saygın siyasetçilerinden birisi ve bir milletvekili konuştuk, açık görüş yaptık. Bu konuşmayı Tayyip Erdoğan dinlemiş biliyor musunuz?


 

Görüşme odamızın içine ses mikrofonu koymuş ve bunu ifşa etti. Bana nefret söylemi kullanarak, ‘Garo bilmem nesi’ var diyerek, devamını söylemeyeyim RTÜK size ceza yazar. ‘Selahattin Demirtaş’la görüşmüş’ dedi. Tamamen yalan ifadeler, dinleyen de manipüle ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Türkiye’nin bir milletvekiliyle Türkiye’nin daha ceza almamış siyasetçisini dinliyor. Dinlemek suç birde meydanlarda ifşa ediyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com