‘Garson’un fişleme listeleri sahte belge; yapanlara hapis yolu gözükür’

'Emniyet cenahı adeta bir saatli bombanın pimini çekip Bakan Yerlikaya'nın kucağına atmış durumda. Emniyet'te işler Yerlikaya'nın istediği gibi gitmiyor, bu belli.'

KRONOS 26 Ocak 2024 GÜNDEM

Güvenlik kaynaklarına yakın T24  yazarı Tolga Şardan, Garson adlı gizli tanıktan elde edildiği ve Gülen cemaati tarafından hazırlandığı öne sürülen ‘fişleme listeleri’yle ilgili çok önemli bir iddiayı köşesine taşıdı.

Terfi bekleyen polis müdürü Ömer Zeren’in sosyal medya paylaşımlarında, KHK ihraçları başta olmak üzere binlerce adli ve idari işleme gerekçe yapılan bu listelerde oynama yapıldığı iddia ettiğini kaydeden Şardan ‘Zeren’in kamuoyuna duyurduğu iddia gerçekse, bu değişikliği yapanlar yani sahte belge ve kayıt üretilmesi sürecinde yer alanlara mevcut yasa hükümleri gereğince cezaevi yolu gözükür!’ dedi.

Tolga Şardan şunları yazdı:

Terfi sırası gelen bir polis müdürü olarak listede yer almayı bekleyen Ömer Zeren, adını görememesi üzerine birkaç gündür çok ilginç sosyal medya paylaşımlarında bulunuyor.

Kendisine ait şahsi sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Zeren, mevcut Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanı Ahmet Acar’ı doğrudan hedefine aldı.

Terfi listelerinin hazırlanmasında görev sahibi olan Personel Başkanlığı görevini Ali Yerlikaya döneminde alan Acar, daha önce de aynı yerde başkan yardımcısı konumunda görev yaptı.

Zeren, paylaşımlarında Acar’ın, geçmişte FETÖ’yle temasının bulunduğunu, bu konudaki bazı işlemleri gizlediğini ve şimdi de mevcut göreviyle FETÖ’cü olmayanlara yönelik terfi hakkını vermediğini iddia etti.

Garson’un kodları değiştirildi mi?

Sosyal medyadan paylaşımlarında çok dikkat çekici başka bir konuyu belgeleriyle ortaya koyan Zeren, Garson adlı gizli tanıktan edinildiği ifade edilen ve FETÖ tarafından hazırlandığı öne sürülen emniyetteki fişlemelerde “oynama yapıldığını” öne sürdü.

Zeren’in bu iddiası hakikaten çok önemli. Zeren, iki ayrı durumda ortaya konulan fişleme kodlarının MİT’ten geldikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki inceleme sırasında değiştirildiğini savunuyor.

Böyle bir durum, şimdiye kadar Garson’dan elde edildiği belirtilen FETÖ kodlarına göre teşkilatta KHK ihraçları başta olmak üzere yapılan adli ve idari işlemleri tartışılır hale getirecek.

Ayrıca, yine Zeren’in kamuoyuna duyurduğu iddia gerçekse, bu değişikliği yapanlar yani sahte belge ve kayıt üretilmesi sürecinde yer alanlara mevcut yasa hükümleri gereğince cezaevi yolu gözükür!

Zeren’in açıkladığı iddialar konusunda Büyüteç’i yazdığım dün öğle saatlerine kadar ne İçişleri Bakanlığı’ndan, ne de Emniyet Genel Müdürlüğü’nden inceleme başlatıldığı yönünde bir bilgi yansıdı.

Şimdilik herkes kulağının üzerine yatmış halde.

Emniyet cenahı adeta bir saatli bombanın pimini çekip Bakan Yerlikaya’nın kucağına atmış durumda.

Emniyet’te işler Yerlikaya’nın istediği gibi gitmiyor, bu belli.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com