GATA’dan ihraç doktor, asker, eski askeri okul öğrencisi… 71 gözaltı daha

İstanbul'da 8'i muvazzaf, 2'si emekli ve 10'u meslekten ihraç asker ile eski askeri okul öğrencisi 53 kişi; Erzurum'da ise 8 astsubay, 5 eski askeri okul öğrencisi ile GATA'dan ihraç edilen 4 doktor hakkında daha gözaltı kararı verildi.

KRONOS 08 Ocak 2022 GÜNDEM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TSK yapılanması iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında ankesörlü hatlardan arandıkları, haklarında ‘itirafçı’ beyanı bulunduğu gerekçesiyle 8’i muvazzaf, 2’si emekli ve 10’u meslekten ihraç asker ile eski askeri okul öğrencisi 53 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 73 şüpheliden 57’si İstanbul merkezli 25 ilde gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 16 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Erzurum merkezli 9 ilde de 8 astsubayın yanı sıra askeri okulda öğrenciyken ihraç edilen 5 kişi ile GATA’dan ihraç edilen 4 doktorun kontörlü hatlardan arandıkları iddiasıyla gözaltı kararı verildi.

Ekipler, bu kişilerden 5’inin Ankara, 3’ünün İstanbul, 2’sinin Erzurum ve 2’sinin Ağrı, diğerlerinin de Adana, Uşak, Bilecik, Muş ve Amasya’da olduğunu saptadı. Operasyonla 14 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında 2’si yurt dışında olan 3 şüphelinin arandığı belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com