Gazeteci Ayşenur Arslan serbest bırakıldı

Ankara’daki bombalı saldırı girişimine ilişkin sarf ettiği sözler sebebiyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Ayşenur Aslan gözaltına alındı. Arslan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

KRONOS 03 Ekim 2023 GÜNDEM

Halk TV’de yayımlanan programında Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin şüphelerini paylaştığı için hedef gösterilen ve hakkında soruşturma açılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı. Arslan savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ayşenur Arslan sağlık kontrolünün ardından Çağlayan Adliyesi’nde terör dosyalarına bakan savcıya ifade verdi.

Arslan’ın sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılırken, Halk TV de programını sonlandırma kararı almıştı.


 

AYŞENUR ARSLAN NE DEMİŞTİ?

Ayşenur Arslan, Halk TV’deki programda, Ankara’daki söz konusu terör saldırısına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara’da bunu yapmak varken neden Kayseri’de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi, nedir yani?”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com