‘Operasyonların anası geliyor’ diyen gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındı

Gazeteci Cengiz Erdinç de gözaltına alındı.

KRONOS 02 Kasım 2023 GÜNDEM

T24 yazarı Tolga Şardan’ın tutuklanmasının ardından gazeteci Cengiz Erdinç de gözaltına alındı. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan evinden gözaltına alınan Erdinç’in Ankara’ya götürüldüğü öğrenildi. Ayrıca Erdinç’in bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu.

Avukatu Vural Ergül, Tolga Şardan’ın tutuklanmasına neden olan MİT raporuna ilişkin tweetleri ve açıklamaları nedeniyle Erdinç’in gözaltına alındığını tahmin ediyor.

Gazeteci Cengiz Erdinç, Ankara’da 7-8 savcının çalıştığı büyük bir operasyonun hazırlığının yapıldığını yazmıştı.

MİT tarafından Erdoğan’a sunulan rapor ve Ankara’da ‘operasyonların anası” olarak değerlendirilen operasyona ilişkin bilgiler paylaşan Erdinç, “Öncelikle MİT durup durup Erdoğan’a rapor hazırlamıyor” demişti.


 

Erdinç, “11 Aralık 2020 tarihinde MİT’te sınır aşanlar da dahil organize suçla ilgili bir birim kuruldu. Peker’in açıklamalarıyla başlayan süreç de dahil pek çok olay ve operasyon bu birimle ilişkili” diye yazmıştı.

Ankara’da hazırlığı süren bir operasyon olduğuna işaret eden Erdinç, söz konusu yazısında “İkincisi, en az iki aydan beri Ankara’da yedi sekiz savcının çalıştığı ‘operasyonların anası’ diyebileceğimiz bir büyük hazırlık var. Bunu özellikle Bakırköy Adliyesi’ni işaret ederek defalarca telaffuz ettim, bazı mahalli idarelere, icra dairelerine kadar uzanan bir soruşturma” ifadelerini kullanmıştı.

Halktv.com.tr muhabiri Dinçer Gökçe de dün yazdığı bir haber nedeniyle gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com