Gaziantep’te 15 kişinin öldüğü kazada ilk inceleme: 130 km hız, 307 metre fren izi

Gaziantep'teki kaza ile ilgili ilk incelemede 307 metre fren izi olduğunu belirlendi, otobüsün 110 km hız sınırı bulunan yolda 130 km hızla seyrettiği kaydedildi.

KRONOS 22 Ağustos 2022 GÜNDEM

Gaziantep’te 15 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin jandarma ekiplerinin yaptığı ilk incelemede 307 metre fren izi olduğunu kaydedildi. Ayrıca, 110 km hız sınırı bulunan yolda otobüsün hızının da 130 km olduğu belirtildi.

Gaziantep’te cumartesi sabah saatlerinde başka bir kazaya yardım için yol kenarında bulunan ekiplere, yan yatan bir yolcu otobüsü çarptı. Kazada 15 kişi hayatını kaybederken, 31 kişi de yaralanmıştı. Kaza ile ilgili Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yönlü soruşturma başlattı. Bu kapsamda görevlendirilen 3 savcı, detaylı inceleme yürütüyor. Olay yerinde inceleme yapan ve hayatını kaybedenlerin otopsilerine katılan savcılar, kazanın nedenine ilişkin araştırmasını sürdürüyor.


 

Sabah’ın aktardığına göre; kazaya hakkındaki incelemelerin gelecek hafta içinde tamamlanacağı belirtilirken; jandarma ekipleri yaptığı ilk incelemede 307 metre fren izi olduğunu belirledi. 110 km hız sınırı bulunan yolda otobüsün hızının da 130 km olduğu tespit edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com