Gergerlioğlu: Deprem bölgesinde olması gereken iş makineleri cezaevi inşaatında

Adıyaman'da bulunan Gergerlioğlu, deprem bölgesinde olması gereken iş makinelerinin cezaevi inşaatında kullanıldığını söyledi.

KRONOS 21 Şubat 2023 GÜNDEM

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, depremin vurduğu illerden olan Adıyaman’da cezaevi şantiyesinin yakınında açıklama yaptı. Gergerlioğlu, “İş makineleri deprem bölgesinde olmaları gerekirken burada cezaevi inşa etmekle meşguller, maşallah yani maşallah” dedi.

Gergerlioğlu, “Adıyaman cezaevi yapılıyor, iş makineleri çalışıyor ve fakat deprem bölgesi olan Adıyaman’a bu makineler gitmemiş. Burada cezaevi inşa etmekle meşgul. Zaten biz sürekli söylüyoruz; ülkede iktidarın hep yaptığı iş cezaevi. Cezaevi en çok yapılan devlet kurumu. Adıyaman’da deprem olmuş fakat iş makineleri cezaevi inşaatında çalıyor. Fabrika yerine cezaevi yapılıyor” ifadelerini kullandı.


 

HDP’li vekil şöyle devam etti:

“Böylesi bir devlet anlayışla maalesef bu ülkede depremler bitmez, maddi ve manevi depremler altında kalırız. Fabrika yerine cezaevi yapılan bir yerde, o ülkenin gelişmesi, insanların refahının mutluluğunun sağlanması mümkün değil. Bu ülkeye fabrika lazım, depremlere karşı yasalar lazım. İşiniz gücünüz cezaevi yapmak olmasın. İş makineleri deprem bölgesinde olmaları gerekirken burada cezaevi inşa etmekle meşguller, maşallah yani maşallah…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com