Gergerlioğlu hakkında ‘Aysel Tuğluk’ soruşturması

HDP’li Gergerlioğlu’nun sosyal medya üzerinden hasta mahpus Aysel Tuğluk için yaptığı paylaşımın ardından hakkında soruşturma başlatıldı.

KRONOS 06 Ocak 2022 GÜNDEM

Daha önce milletvekilliği düşürülerek cezaevine konulan, Anayasa Mahkemesi’nin ihlal kararı vermesiyle de tahliye edilip Meclis’e geri dönen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Kandıra Cezaevi’ndeki Aysel Tuğluk’un serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Gergerlioğlu paylaşımında, “Bir an evvel Aysel Tuğluk için adalet talebimiz var. Zulüm bitsin, adalet gerçekleşsin. Kandıra Cezaevi’ndeki Aysel Tuğluk çıkmalı! Hepinize saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Paylaşımın ardından Gergerlioğlu hakkında TCK 301’inci maddesi gereğince “devleti ve organlarını aşağılama”, TCK 277’nci maddesi gereğince “bilirkişiyi etkilemeye teşebbüs” ve TCK 215’inci maddesi gereğince “suçlu ve suçluyu övme” suçları kapsamında soruşturma başlatıldı.

‘TABUTTA TAHLİYE OLMASIN DEMEK SUÇ OLMUŞ’

Gergerlioğlu, soruşturmaya ilişkin Adalet Bakanlığı’na seslenerek, “Hasta bir mahpus ölmesin” demek suç olmuş! “Aylardır infaz erteleme verilmeyen ve hastalığı ilerleyen hasta mahpus Aysel Tuğluk vekilimiz tabutta tahliye olmasın” demek suç olmuş. Ey @adalet_bakanlik bizi soruşturmalarla korkutamazsın! Geç onları da 2. Garibe Gezer olmasın!” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com