Gergerlioğlu, Kanun Hükmü’ndeki bir detayı paylaştı: İnsanın yüzü kızarır ya…

Altın Portakal'da sansüre uğrayan ve festivalin iptal sürecinde etkili olan 'Kanun Hükmü' adlı belgesele dair YSP'li Gergerlioğlu çarpıcı bir ayrıntıya dikkat çekti. "İnsanın yüzü kızarır ya" diyerek detayı anlattı.

KRONOS 05 Ekim 2023 GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 60. Altın Portakal Film Festivali’nin iptal edildiğini duyurdu yakın zamanda. Yönetmen Nejla Demirci’nin “Kanun Hükmü” isimli belgeselinin festival seçkisinden çıkarılmasıyla başlayan tartışmaların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Böcek, “Festivalimizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum” dedi.

Yılan hikâyesine dönen Kanun Hükmü belgeseline dair çarpıcı bir açıklama ise YSP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu.

“İNSANIN YÜZÜ KIZARIR YA…”
Gergerlioğlu söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“”Kanun Hükmü” belgeselindeki hikayede polis tutanağını okuyorum size insanın yüzü kızarır ya: “İhbar üzerine gittiğimizde beton zemin üzerine suyla yere yazılmış olduğu, kurumaya başladığı ‘adalet’ yazısının görüldüğü tespit edilmiş.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com