‘Keşke yüzyıl sonra Kürtlere, Alevilere, KHK’lılara adil davransaydınız’

Milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu, hamasetle yıllarca üstü örtülen gerçeklerin bir gün ortaya çıkacağını belirterek, ""Keşke yüzyıl önce Ermenilere adil davransaydınız. Keşke yüzyıl sonra Kürtlere, Alevilere, KHK’lılara adil davransaydınız" dedi.

KRONOS 28 Nisan 2021 GÜNDEM

.

Paylaştığı bir twetten dolayı milletvekilliği düşürülen HDP Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Keşke yüzyıl önce Ermenilere adil davransaydınız. Keşke yüzyıl sonra Kürtlere, Alevilere, KHK’lılara adil davransaydınız” dedi.

Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “1915’te Talat Paşa, ‘Ermeni tehcirini yaptık ve Ermeni sorununu bitirdik’ demişti, 2021’de bitmediği ortaya çıktı. Kürt meselesi de KHK ve diğerleri de zorbalıkla çözülmez, bilin bunu” ifadesini kullandı.

“Keşke yüzyıl önce Ermenilere adil davransaydınız” diyen Gergerlioğlu,  şöyle devam etti: “Keşke yüzyıl sonra Kürtlere, Alevilere, KHK’lılara adil davransaydınız. Nasıl da değişmez bir anlayışsınız! Kelimelere takılmayın. Adalet üzere bir devlet kuramazsanız, kriteriniz vicdan olmazsa yüzyıl geçse de utanç sizi bulur. Zulmetmekten korkanlar ancak ders alır.

Hamasetle yıllarca üstünü örttüğünüz gerçekler bir gün ortaya çıkar. Ermeni meselesini, akıl almaz tehcir kararı verenleri sorgulayarak anlayabilirsiniz. Tarihi örtbas ile değil, öz eleştiriyle değerlendirelim ki, iktidarlar bir daha topluma mal olacak yanlışlara kolay imza atmasın.”

‘ZİNDANLAR YOLA ÇIKABİLECEK UĞRAKLARDIR’

“Zindanlar yola çıkabilecek uğraklardır” diyen Gergerlioğlu, “Zulme karşı çıkanlara engel olamazlar. Geçici duraklardır. Asıl olan, adalet arayışından, adalet nöbetinden vazgeçmemektir. Allah, insanı imtihan eder. Malla, parayla, makamla, cezaeviyle, kazançla, kaybetmeyle… Her halükarda kazananlara ne mutlu!” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com