Gergerlioğlu’na hakaret ve tehdide hapis cezası

DEM Parti Milletvekili Gergerlioğlu’na 14 Mayıs genel seçim çalışmaları sırasında hakaret ve tehdit eden Gökhan Akkaya’ya 8 ay 22 gün hapis cezası verildi. Gergerlioğlu, "Herkes bilsin ki demokratik siyasetimizi kimse engelleyemez" dedi.

KRONOS 05 Mart 2024 GÜNDEM

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun geçen yıl 14 Mayıs Genel Seçimleri öncesi yaptığı çalışmalar sırasında İzmit’in Kuruçeşme mahallesinde; Kuruçeşmeliler Derneği Başkanı Gökhan Akkaya tarafından hakaret ve tehdide maruz kalmıştı.

Bunun üzerine Gergerlioğlu ve o sırada Gergerlioğlu’nun yanında bulunan DEM Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Selda İlgöz Kocayiğit, Gökhan Akkaya hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Geçtiğimiz hafta Kocaeli 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi, Gökhan Akkaya’ya Gergerlioğlu’nu aleni tehdit ve hakaret etmek suçundan 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptı.

Mezopotamya Haber Ajansı‘nda yer alan habere göre, mükerrir hükümleri kapsamında cezalandırılan Gökhan Akkaya’nın tutuklanarak kapalı cezaevine konması bekleniyor.

‘İKTİDAR MEDYASI MANİPÜLE EDEREK KULLANMIŞTI’ 

Gergerlioğlu, karara ilişkin olarak şunları söyledi: “Seçim çalışmaları esnasında İzmit Kuruçeşme’de partili arkadaşlarımızla halkımızı ziyaret ederken bize saldıran bir güruh olmuştu. Gökhan Akkaya ve peşine taktığı birtakım kişiler bizlere tehdit ve hakaretler eşliğinde saldırı girişiminde bulunmuştu. Bunu iktidar medyası istedikleri gibi manipüle ederek kullanmışlardı. Biz olayı orada bırakmadık ve mahkemeye müracaat ettik. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli 8. Asliye Ceza Mahkemesi Gökhan Akkaya hakkında kararını verdi. Bana yönelik söz ve fiillerinden kaynaklı 8 ay 22 gün, arkadaşıma yaptığı fiiller için ise 2 ay 5 gün ve 5 ay 18 gün ceza verdi. Herkes bilsin ki demokratik siyasetimizi kimse engelleyemez. Biz halkımızla beraberiz.


‘HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMAYACAKLAR’ 

Bu tarz provokatif eylemlerle çalışmalarımızı engellemeye kalksalar da hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Biz onların dilinden onlara cevap vermeyeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com