Gergerlioğlu’ndan Bozdağ’a: Yusuf Kerim’in fazla vakti yok

HDP'li Gergerlioğlu, altı yaşındaki kanser hastası Yusuf Kerim’in fazla vakti kalmadığını belirtti ve bir kez daha Adalet Bakanı Bozdağ'a annesinin tahliye edilmesi için çağrıda bulundu.

KRONOS 25 Ocak 2023 GÜNDEM

Altı yaşındaki Yusuf Kerim Sayın, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığıyla mücadele ediyor. Doktorlar, Yusuf Kerim’in iyileşme şansının yüzde 20 olduğunu söylüyor. Yusuf Kerim’in annesi Gülten Sayın ise cezaevinde.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Yusuf Kerim’in fazla vakti kalmadığı yönünde bir kez daha Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çağrıda bulundu.

Gergerlioğlu, anne Gülten Sayın’ın tahliye edilmesini talep etti.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘‘Biliyor musunuz? 6 yaşındaki Yusuf Kerim, Ewing Sarkom Kanser hastası! Fazla vakti yok! Hastalığı yenmek için cezaevindeki annesine ihtiyacı var! “Kanunlar izin vermiyor” denip anneye infaz erteleme verilmiyor! Zulümat Bakanı @bybekirbozdag 33 gündür bu zulme sessiz kalıyor!’’


 

Gülten Sayın, Adıyaman’da bir yurtta çalıştığı ve maaşının Bank Asya’ya yatırıldığı gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası almıştı. Yargıtay’ın cezayı onaması üzerine anne Sayın, 16 Aralık’ta tutuklanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com