Gergerlioğlu’ndan Cem Küçük’e: Bak yine ceza yedin, acı biber niyetine…

Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün DEM Partili Gergerlioğlu ve eski HDP'li tutuklu Hüda Kaya hakkındaki 'terörist' ifadelerinin hakaret olduğuna hükmetti ve para cezası verdi.

KRONOS 27 Mayıs 2024 GÜNDEM

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve HDP eski Milletvekili Hüda Kaya’ya yönelik “Biri kravatlı biri başörtülü terörist” ifadeleri nedeniyle açılan hakaret davasını ikinci kez kaybetti ve adli para cezasına çarptırıldı.

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan Gergerlioğlu, “Ben sana kaç kez dedim hakaret, yalan atma diye!!! Bak yine ceza yedin, acı biber niyetine :)! 2.⁠ ⁠kez iftiralarından ceza yedin! Ne zaman utanıp, aklın başına gelecek? @HudaKaya777 ve bana attığın iftiralarından artık vazgeç! Yoksa yine mahkemeler dersini verir!” dedi.

Cem Küçük, ilk mahkeme kararına itiraz etmişti ancak mahkeme, itirazı değerlendirip reddetti ve tazminat kararını tekrarladı. Buna göre, Gergerlioğlu ve Kaya’ya karşı yapılan haksız beyanlar sebebiyle Küçük, 8.840,00 TL adli para cezası ödeyecek.

Cem Küçük, 16 şŞubat 2021’de Habertürk’te yayınlanan “Açık ve Net” isimli programda “Hüda Kaya diye bir tane terörist milletvekili var, bakın çok net söylüyorum Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristtir. Bu ikisi de biri kravat diğeri başörtüsü olan teröristtir. Bana istedikleri kadar da dava açabilirler bu iki terörist milletvekili. Milletvekili demeye de bin şahit ister.” demişti.

Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yaptığı savunmada hakaretlerine devam eden Cem Küçük “Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu isimli milletvekillerine daha önce Gare’de 13 şehidimiz olması sonrasında yapmış olduğu bazı konuşmalar vardı… 13 şehidi devlet katletti diye söylemişlerdi, bunun üzerine iç işleri bakanı ve devlet kurumlarından müştekilerin terörist olduğuna dair açıklamalar yapıldı ben de katıldığım programda bu açıklamalara istinaden görüşümü bildirdim, ayrıca Ömer Faruk Gergerlioğlunun FETÖ soruşturması nedeni ile görevinden ihraç edilmiş doktordur, ayrıca pkk propagandası yapmak nedeni ile de hüküm verilmiştir Hüda Kaya’nın da oğlunun pkk ile iltisakına dair tespitler yapılmış hakkında karar verilmiştir, bu tespitler ve devlet kurumlarının yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda, katıldığım programda görüşümü bildirdim bu görüşlerimin arkasındayım bu kişilerin ahval isimli kanalda yapmış oldukları açıklamaları delillendirebilirim, ayrıca Hüda Kaya’nın 23 haziran 2020 tarihinde tercih etseydim dağa çıkardım açıklaması olduğu gibi buna benzer bir çok açıklamalar da vardır, bu sebeplerle suçlamayı kabul etmiyorum. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul ediyorum.” dedi.

Ancak mahkeme Küçük’ü haksız bularak ceza verdi. Kararın gerekçesinde “Sanığın katılanlara karşı sübut bulan hakaret eylemini, katılanların suç tarihinde milletvekili olmaları nedeniyle kamu görevlisi sıfatını haiz katılanlara yönelik görevleri nedeniyle gerçekleştirdiği anlaşıldığından TCK’nun 125/3-a son cümle maddesi kapsamında değerlendirilmiş ve suçun işleniş şekli, fiilin özellikleri dikkate alınarak takdiren alt sınırdan adli para cezası öngörülmüştür.” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com