Getir ile UBER Eats’ten sürpriz işbirliği

Avrupa'da dev iş birliği... Ülkemizin önde gelen hızlı teslimat şirketlerinden Getir, dünya genelinde tanınmış yemek sipariş hizmeti Uber Eats ile büyük bir anlaşmaya imza attı.

KRONOS 27 Eylül 2023 EKONOMİ

Kapanan Avrupa şubeleri ve işçi kıyımı ile zaman zaman gündeme gelen Türkiye’nin hızlı teslimat uygulaması Getir, ABD’den Hollanda’ya 10 ülkede satın almalar yaptı, önemli projeler yürüttü.

Son birkaç yıldır bu ülkelerin bazılarından çekilse de Getir, bazı ülkelerdeki işlerini büyütmeye devam ediyor. Türk şirketi, ilk girdiği pazarlardan biri olan İngiltere için dünya devi Uber ile iş birliği kararı aldı.

Türk hızlı market teslimat şirketi Getir ve Uber, birçok Avrupa ülkesindeki müşterilerin Getir’in ürün tekliflerinden sipariş vermek için Uber Eats uygulamasını kullanmasını sağlayacak yeni bir ortaklığı duyurdu.

TESLİMATLARIN BİRKAÇ DAKİKA İÇİNDE YAPILMASI BEKLENİYOR
Bu ortaklık, şimdilik Birleşik Krallık’ta, önümüzdeki haftalarda diğer Avrupa ülkelerinde hayata geçirilecek ve Uber Eats kullanıcılarına 2.000’den fazla ürüne erişim sağlayacak ve teslimatların birkaç dakika içinde yapılması bekleniyor.


Ortaklığın bir parçası olarak Uber Eats müşterileri de yakın gelecekte Getir’in 1.2 milyar dolara satın aldığı Gorillas mağazalarından alışveriş yapma seçeneğine de sahip olacak.

AVRUPA ÇAPINDA MİLYONLARCA KULLANICI
Getir mağazalarının Uber Eats uygulamasına sunulması, bundan birkaç hafta sonra tamamlanacak ve Avrupa çapında milyonlarca kullanıcının, bu bağlantı aracılığıyla talep üzerine yiyecek teslimi alabileceği iddia ediliyor.

Getir geçtiğimiz günlerde beş ülkede 2.500 kişiyi, yani toplam işgücünün yüzde 10,9’unu işten çıkarmayı planlayan küresel bir yeniden yapılanma girişimini duyurdu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com