Gökhan Zan soruşturmasında 1 kişi tutuklandı

TİP'in adaylıktan çektiği Gökhan Zan'a ait ses kayıtları soruşturmasında bir kişi tutuklandı.

KRONOS 24 Mart 2024 GÜNDEM

TİP’in adaylıktan çektiği Hatay Büyükşehir Belediyesi adayı Gökhan Zan’ın, kendisine ait olduğu iddia edilen ses kaydı hakkında yaptığı şikayet üzerine açılan soruşturmada Turgay Kocakaya tutuklandı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Gökhan Zan’la, onun adına AKP’liler ile pazarlık yaptığı yönünde bir telefon görüşmesi yapan ve bu görüşmeyi kaydeden Turgay Kocakaya tutuklandı.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, “silahlı tehdit” ve “kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme” iddiasıyla ifadesini aldığını Kocakaya hakkında tutuklama kararı verdi.

Kocakaya’nın suç ortağı olduğu iddia edilen kuzeni Nihal Kocakaya ise aranıyor.

NE OLMUŞTU?

TİP, 17 Mart’ta bir açıklama yayınlayarak Gökhan Zan’ın Hatay Büyükşehir Belediye başkan adaylığını geri çektiklerini açıklamıştı.

Yapılan açıklamada, “Gökhan Zan’ın partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar tarafımıza ulaşmıştır. Gökhan Zan söz konusu iddiaların kendisine yönelik bir kumpas olduğunu ve hukuki süreci başlatacağını partimize iletmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

Gökhan Zan’ın daylıktan çekilmemesi için AKP’den 3 milyon dolar teklif aldığı iddia edilmiş, ses kayıtları yayınlanmıştı.

Yayımlanan ses kaydında, Turgay Kocakaya isimli kişi tarafından AKP Hatay İl Binası’ndan arandığı iddia edilen Zan’a, adaylıktan çekilmemesi için 3 milyon dolar öneriliyor. Zan ise 5 milyon dolar için pazarlık ediyor.

Konuşmanın devamında, Zan olduğu iddia edilen kişi, TRT’de spor yorumculuğu ve Hatayspor’un sportif direktörlüğü gibi görevlerde bulunmak istediğini söylüyor. Konuşmada, Turgay Kocakaya’nın Zan için AKP’li isimlere ‘kendisini garanti altına alması gerekiyor” dediğini aktardığı duyuluyor.

Adaylıktan çekilmeyeceğini duyuran Gökhan Zan ise savcılığa yaptığı suç duyurusunda kendisinden 5 milyon TL para istendiğini, tehdit edilip, şantaja maruz kaldığını iddia etmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com