Gözaltılarla ilgili açıklama yapan Valilik, LGBTİ bayrağını ‘suç unsuru’ ilan etti

İstanbul Valiliği, gözaltına alınan Boğaziçili öğrencilerle ilgili yaptığı açıklama, LGBTİ bayrağını suç unsuru olarak gösterdi. Valilik, gözaltına alınan dört kişiden birinin serbest bırakıldığını, iki kişinin de arandığını duyurdu.

KRONOS 30 Ocak 2021 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kabe fotoğrafını yere serildi” iddiasıyla ilgili dört öğrencinin gözaltına alınmasını nefret dilini kullanarak duyurmuş, “Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı” demişti. İstanbul Valiliği, gözaltına alınanlarla ilgili açıklama yaptı, gökkuşağı olan LGBTİ bayrağını suç unsuru olarak gösterdi.

Valilik’ten apılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüste cuma günü rektörlük binası karşısına ‘Kabe üzerine şahmeran temalı figür ve LGBT-İ bayrak teması’ içeren resim asıldığı tespit edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce ‘Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak’ fiilini işleyen şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.D., S.N.B, H.K., R.Ö. ve S.C.U. isimli şüpheliler gözaltına alınmış, diğer 2 şüphelinin yakalanması çalışmaları devam etmektedir.


Bu haber de ilginizi çekebilir: 

d Gözaltılarla ilgili açıklama yapan Valilik, LGBTİ bayrağını ‘suç unsuru’ ilan etti

d Gözaltılarla ilgili açıklama yapan Valilik, LGBTİ bayrağını ‘suç unsuru’ ilan etti

 
“Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübünde yapılan aramada söz konusu resmin asıldığı taşınabilir sunta pano ve çeşitli eylemlerde kullanılan afiş ve pankartlar bulunmuştur. Bununla beraber Boğaziçi Üniversitesi LGBTi+ Kulübünde yapılan aramada; PKK terör örgütü amblemli ve propaganda içerikli yasaklanmış bir kitap, LGBTİ bayrakları ile eylemlerde kullanılan çeşitli afiş ve pankartlar ele geçirilmiştir.”

“Savcılık talimatıyla R.Ö adlı şahıs serbest bırakılmış, diğer şüphelilerle ilgili işlemler devam etmektedir. İslam Dininin mukaddes mekanı ve Müslümanların Kıblesi Kabe-i Muazzamaya yönelik bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com