Gözaltına alınan 9 aylık bebeğin annesi Yasemin Baltacı serbest bırakıldı

19 aylık bebeğini cezaevinde doğuran, 9 aylık bebeği varken de gözaltına alınan anne Yasemin Baltacı serbest bırakıldı.

KRONOS 20 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Çorlu’da gözaltına alınarak Mersin’e götürülen iki çocuk annesi Yasemin Baltacı serbest bırakıldı.

19 aylık çocuğunu cezaevinde doğuran, 9 aylık bebeği gözaltına alınınca geride kalan Yasemin Baltacı, hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle Mersin’e götürülmüştü. İki çocuğu yanında götürmek isteyen anneye, Mersin Savcısı onu almaya gelen polislere, “Çocukları alacak kimse yoksa Çocuk Esirgeme Kurumu’na bırakın” demişti. Eşi gözaltına alınırken yetişip çocuklarını alan baba Baltacı, çocuklarla birlikte eşinin peşinden Mersin’e gitmişti.

Serbest bırakılma sonrası açıklama yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Her görenin içi sızlamıştı. 9 ve 19 aylık bebekleriyle Çorlu’dan Mersin’e götürülen Yasemin Baltacı gözaltına alınmışlardı. Az evvel serbest bırakıldı 🙂 Bir tweetle bile olsa destek olan, dua edenlere ne mutlu. Zulme uğramış anne,babanın duasını aldılar, bebeler anneye kavuştu” ifadelerini kullandı.

“BEBELER ANNEYE KAVUŞTU”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “9 ve 19 aylık bebekleriyle Çorlu’dan Mersin’e götürülen Yasemin Baltacı gözaltına alınmışlardı Az evvel serbest bırakıldı 🙂 Bir tweetle bile olsa destek olan, dua edenlere ne mutlu Zulme uğramış anne,babanın duasını aldılar, bebeler anneye kavuştu” sözleriyle haberi takipçileri ile paylaştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com