Gözaltına alınan Serdar Akinan’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi

Muhammet Yakut'u yayına çıkarması sonrası gözaltına alınan gazeteci Serdar Akinan'ın dosyasına gizlilik kararı getirildi.

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Son programına Muhammet Yakut’u konuk etmesinin ardından gözaltına alınan gazeteci Serdar Akinan’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi.

Gazeteci Serdar Akinan, sosyal medya hesabından gözaltına alındığını duyurmuştu.

Diken Ankara Temsilcisi Altan Sancar, Serdar Akinan’ın gözaltına alınmasına ilişkin “Serdar Akinan için karakol arandı ve ‘böyle bir gözaltı yok’ yanıtı alındı. Jandarma bölgesi diye orası da arandı ve yine aynı yanıt alındı. Kardeşi de Akinan’a ulaşamadıklarını söylüyor” diye yazdı. Sancar, ilerleyen dakikalarda, “Serdar Akinan’ın İstanbul Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yola çıkarıldığını öğrendik” bilgisini paylaştı.

MÜGE ANLI İDDİASI

Serdar Akinan, son olarak Muhammet Yakut’la yaptığı programla gündeme gelmişti. Yakut, o programda 2018’de, Giresun’da, 11 yaşındaki Rabia Naz’ın yaşamını yitirmesiyle ilgili TV programcısı Müge Anlı’nın bilgisi olduğunu iddia etmiş ve AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin Naz’ın ölümüyle ilgili gerçeklerin üzerini kapattığına dair iddiayı yinelemişti.


 

Müge Anlı’ya seslenen Yakut, “Seçime bir hafta kala çık açıkla. Yoksa seni rezil edeceğim. Seni Serhat Albayrak’la Canikli mi durdurdu başkası mı durdurdu?” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com