Hakan Fidan, görevi devraldı: İlk konuşmasını kağıttan okudu

MİT Başkanlığı'ndan Dışişleri Bakanlığı'na atanan Hakan Fidan, görevi Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devraldı. Fidan, kağıttan okuduğu ilk konuşmasında, "Milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim" ifadesini kullandı.

KRONOS 05 Haziran 2023 GÜNDEM

Uzun yıllar Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) başında bulunduktan sonra, son açıklanan kabine listesinde Dışişleri Bakanı olarak yer alan Hakan Fidan, bakanlıkta düzenlenen devir telsim töreni ile göreve başladı.

Devir teslimde konuşan eski bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “Diplomasi kimliğimizin ayrılmaz bir parçası. Türkün olduğu her yerde devlet devletin olduğu her yerde diplomasi vardır. Büyük bir sorumluluktu. Bayrağı devretme sırası bize geldi” dedi.

Hakan Fidan, devir teslimin ardından yaptığı konuşmada, Dışişleri personeline seslenerek, “Bu süreçte çok büyük bir uyum içerisinde çalıştık. Aranıza katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Devletimizin her türlü etki alanında Bugün Cumhuriyetimizin 100’üncü, Hariciyemiz Teşkilatımızın temellerinin atılmasının 500’üncü yıldönümünde aranıza katılmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.


Fidan, “Bu görevim esnasında milletimizin büyük bir takdirinin kazanarak yeniden seçilen sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ve temsil ettiği değerlere uygu bir şekilde devletimizin ve milletimizin bütünlüğü, güvenliği ve refahı için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Devletimize, milletimize vatanımıza hayırlı uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com