Hakan Şükür’den belgesel açıklaması: Fatih Terim’i anlayışla karşılamıyorum, bildiklerim var

Hakan Şükür: Belgeseli seyretmedim. Hakikaten kırıldım, biraz üzüldüm. Düzeltme bekliyordum, ‘Fatih Terim mutlaka konuşur’ dedim. Çünkü perde arkasında bildiğim şeyler var.

KRONOS 09 Ekim 2022 SPOR

Malta ile Türkiye Euro 2008 Elemeler Sıralama Turu Grup C maçnda Milli Takımın kaptanı olarak sahaya çıkan Hakan Şükür, ay-yıldızlı takıma 33. kez kaptanlık yaptı. Böylece teknik direktör Fatih Terim ile yardımcı antrenör Oğuz Çetin'i geride bıraktı.

Fatih Terim’in hayatını konu alan ve Netflix’te yayınlanan belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in sansürlenmesine ilişkin tepkiler sürüyor. Beşiktaşlı Sinan Engin, sunucu Ertem Şener ve yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı’dan sonra eski milli futbolcu Hakan Şükür de belgesel hakkında konuştu.

Gazeteci Mahmut Nedim Hazar’ın YouTube yayınına konuk olan Şükür, “Belgeseli seyretmedim. Seyretmeme nedenim de hakikaten kırıldım, biraz üzüldüm. Düzeltme bekliyordum, ‘Fatih Terim mutlaka konuşur’ dedim. Çünkü perde arkasında bildiğim şeyler var.” dedi.

‘FATİH TERİM’İ ANLAYIŞLA KARŞILAMIYORUM’

Belgeselde yer almamasına şaşırdığını belirten Şükür, “Ben 2000’li yıllarda da benzer bir süreci yaşadım. DGM’ye gittim, yargılandım. Fatih Terim’i anlayışla karşılamıyorum. Fatih Terim güçlü bir karakter. Arka planda bildiğiniz, bilmediğiniz insanlar var.” şeklinde konuştu.

Şükür, Ancak Türkiye’deki durum buna müsaade etmedi demek içimden gelmiyor. Fatih Terim bunu çözebilecek güçte ve karakterde biriydi.” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞLI SİNAN ENGİN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Fatih Terim’in hayatını konu alan ve Netflix’te yayınlanan belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in sansürlenmesine Beşiktaşlı Sinan Engin ve sunucu Ertem Şener tepki gösterdi. Engin, “Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, tarihi başarılar elde etmişler adları bile geçmiyor.” diyerek eleştirisini dile getirdi.

ŞENER: HAKAN ŞÜKÜR TARİHE GEÇTİ

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in kontrolündeki Beyaz TV’de Beyaz Futbol adlı programda konuşan moderatör Ertem Şener ise ”Hakan Şükür’ün futbolculuk döneminde aattığı goller bence de verilmeli. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha birçok maç Hakan Şükür’ün tarihe geçtiği maçlar. Futbolculuk dönemindeki Hakan Şükür silinemez.” görüşlerini açıklamıştı.


 

‘NE YAPAYIM, HERİF BÜYÜK FORVET”

Belgesel için “bir rezalet” diyen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı da, “Yeter, ben de kendimden utanıyorum. Galatasaray tarihine gelmiş en büyük forvet Hakan Şükür’dür kardeşim. Ne yapalım, sabah akşam bana küfrediyor. Bütün videolarında bana küfrediyor. Ne yapayım, herif büyük forvet. Ali Koç bir yayın yapmış bana küfretti. Onlar bizler yüzünden bu ülkeleden gittiler, kaybettiler Fethullahçılar. Ama adam büyük forvetti kardeşim.” demişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com