Hakem Halil Umut Meler’e yumrukla saldıran Faruk Koca tahliye edildi

Sahaya inerek hakem Halil Umut Meler'e yumrukla saldıran Ankaragücü Kulübü'nün eski başkanı Faruk Koca tahliye edildi.

KRONOS 27 Aralık 2023 GÜNDEM

Rizespor maçının ardından sahaya inerek hakem Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü Kulübü’nün eski başkanı Faruk Koca, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Faruk Koca, avukatlarının tutukluluğa yaptığı itirazın kabul edilmesi üzerine, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan serbest bırakıldı. Faruk Koca ile birlikte tutuklanan Yunus Şahin ve Kenan Çetinkaya’nın ise tutukluluk hali devam ediyor.

Faruk Koca hakkında “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” suçundan 3 yıl 4 aydan 10 yıl 1 ay 15 güne, “Tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık” suçundan ise 3 aydan 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası talep edilmişti.

ANKARAGÜCÜ BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFA ETMİŞTİ

Faruk Koca yumruklu saldırının ardından gelen tepkiler sonrası Ankaragücü başkanlığından istifa etmişti. Eski AKP milletvekili Faruk Koca için AKP’de de ihraç süreci başlatılmıştı.

Koca bunun üzerinden partisinden de istifa etmişti.


 

Saldırının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Faruk Koca, 5 yıl hak mahrumiyeti cezası vermişti. Faruk Koca, 3 yıldan uzun hak mahrumiyeti cezası nedeniyle ömür boyu futboldan men cezasına çarptırılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com