Hakeme yumruk Avrupa basınında: Utanç verici, yerde bile tekmelediler, skandal…

MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor arasında oynanan maçın ardından Ankaragücü başkanı Faruk Koca'nın Hakem Halil Umut Meler'e saldırısıyla başlayan olaylar dünya spor kamuoyu tarafından şaşkınlıkla karşılandı. "Utanç gecesi" ifadesinin geçtiği haberlerde skandala geniş yer ayrıldı.

KRONOS 12 Aralık 2023 SPOR

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 1-1 berabere biten maç sonrası yaşanan olaylar tüm dünyada yankı buldu.

Mücadelenin bitiminde sahaya giren Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, maçı yöneten hakem Halil Umut Meler’e attığı yumruk ajanslar tarafından ilk haber olarak geçerken Avrupa basını haberi manşetlerinden duyurdu.

MARCA: ÜZÜCÜ VE UTANÇ VERİCİ 

İspanya’nın önde gelen spor gazetelerinden Marca, maçı “Alışılmadık, utanç verici ve üzücü” başlığıyla okurlarıyla paylaştı. Gazete, haberinde, “Ankaragücü Başkanı hakeme saldırmak için sahaya atladı Türk takımının başkanı Faruk Koca, Rizespor ile oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan maçın 97. dakikasında aleyhine bir penaltıyı işaret ettiği için maç sonunda sahaya atlayarak hakem Umut Meler’e saldırdı” ifadelerine yer verdi.

MUNDO DEPOTİVO: YERDEYKEN BİLE TEKMELEDİLER

Bir başka İspanya gazetesi Mundo Deportivo, “Yerdeyken bile tekmelediler” başlığını uygun gördü. Nazenin haberinde, “Ankaragücü başkanı hakemi yumrukladı! Türk kulübünün başkanı Faruk Koca, takımının Rizespor’la oynadığı maçın sonunda sahaya inerek hakeme saldırdı. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, takımının Rizespor ile oynadığı maçın sonunda sahaya inerek hakeme yumruk atması ve gözünün morarmasıyla sonuçlanan talihsiz bir olay yaşandı. Sebep, konuk takımın uzatma dakikalarında eşitliği sağlamasıydı. Ayrıca, aldığı darbe sonucu yerdeyken de tekmelediler” ifadeleri kullanıldı.

DAİLY MAİL: HAKEMİN GÖZÜ ŞİŞTİ

İngiliz Dail Mail gazetesi de Türkiye’deki skandala geniş yer ayırdı. Gazete, haberinde, “Ankaragücü Başkanı, Türkiye Süper Ligi’nde Rizespor ile berabere kaldıktan sonra hakemin suratına yumruk attı, diğerleri de utanç verici sahnelerde hakemin kafasını tekmeledi” yorumunda bulundu.

SPORT 1: TÜRKİYE’DE DAYAK SKANDALI 

Alman televizyon kanalı Sport 1 ise “Türkiye’de dayak skandalı!” başlığıyla yaşananları aktardı. Gazete, “Türkiye Birinci Futbol Ligi’nde korkunç bir olay yaşandı. Hakem Halil Umut Meler, MKE Ankaragücü başkanı tarafından fiziksel saldırıya uğradı. Bunu başka şiddet sahneleri izledi. Türkiye’nin en üst ligi olan Süper Lig’de Pazartesi akşamı çirkin bir olay yaşandı. MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 1-1 berabere biten maçın ardından hakem Halil Umut Meler, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın fiziksel saldırısına uğradı” bilgisini paylaştı.

GOAL ALMANYA: TÜRKİYE’DE ÇİRKİN SAHNE

Gol Almanya ise yaşananlar için “Türkiye’de çirkin sahne!” demeyi uygun gördü. Haberde ise “Kulüp başkanı hakemi yere düşürdü! Kulüp başkanı hakemi yere düşürdü Ankaragücü ve Rizespor Pazartesi akşamı puanları paylaştı. Maçtan sonra ise çirkin görüntüler yaşandı” denildi.

‘KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER’ 

Hollanda basınından Voetbalprimeur ise skandal olayı, “Türkiye’den korkunç görüntüler: Başkan ve yönetim kurulu üyeleri hakeme saldırdı” başlığıyla duyurdu.

Haberin detaylarında ise “Ankaragücü ile Rizespor arasında oynanan maçın bitiş düdüğünün ardından Türkiye’den korkunç görüntüler. Ev sahibi kulübün başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler’e saldırdı ve ona vurmaya ve tekmelemeye başladı. Bunun ardından ortalık karıştı. Koca’nın vurduğu hakemin sol gözü morardı. Koca ile birlikte birkaç yönetim kurulu üyesi de saldırmak için sahaya koştu” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com