Faruk Koca’dan pişkin savunma: Amacım yüzüne tükürmekti

Hakem Halil Umut Meler'e yumruk attığı için tutuklanan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, ifadesinde suçlamaları reddetti.

KRONOS 12 Aralık 2023 GÜNDEM

Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçında hakem Halil Umut Meler’e yumruk attığı için tutuklanan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın ifadesi ortaya çıktı.

Habertürk’ün aktardığı habere göre, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, “Amacım sözlü tepki göstermekti, tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebep vermez. Bu olaya hakemin yanlış kararları neden olmuştur” diyerek kendini savundu.


Faruk Koca’nın savunması şöyle:

FARUK KOCA’NIN İFADESİNİN TAM METNİ 

“Üzerime atılı suçlamayı anladım. Bne bu konu ile ilgili olarak savcılıkta ve kollukta ifade vermiştim. Bu ifadelerimi aynen tekrar ederim. Üzerime atılı suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip yüzüne tükürmekti. Bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu, daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebi ile de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim. Söyleyeceklerim bu kadardır.”

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve 2 kişi tutuklandı. 3 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com