Haluk Levent, deprem konutu projesini açıkladı

Haluk Levent, Ahbap Derneği'nin toplanan bağışların önemli bir miktarıyla depremzedeler için konutlar yapacağını söyledi. Levent, "Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metre kare" dedi.

KRONOS 04 Nisan 2023 GÜNDEM

Müzisyen, aktivist ve AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, derneğin depremzedeler için hazırladığı konut projesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Depremin ardından 1 milyar liranın üstünde yardım yaptıklarını aktaran Levent, kalan bağışlarla konut yapacaklarını söyledi.

DEPREME TAM DAYANIKLI ÇELİK KONSTRÜKSİYON
“Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üstünde kullanım yaptık. Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik” diyen Levent, “Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metre kare. Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz” ifadelerini kullandı.


 

İlk etapta 1150 ev inşa etmeyi planladıklarını belirten Haluk Levent, şöyle devam etti:

ÇOCUKLARIN İÇİNDE BULUNDUĞU AİLELER İÇİN
“Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz. Devlet bize arsayı veriyor 3 ayrı firma ile inşaata başlıyoruz. Evleri 6 ayda teslim edeceğiz. Bu konuda AFAD’dan ve bölge valiliklerinden altyapı desteği de alacağız. Bu proje depremde evi yıkılmış, engelli kalmış vatandaşlarımızın yanı sıra otizm, serebral palsi, Down sendromlu, SMA gibi engelli çocukların içinde bulunduğu aileler için.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com