Hamas: İsrail’in kara saldırısına karşı yeni seçenekleri düşündük

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, "Düşman, Gazze'ye karadan saldırmaya cüret ederse büyük kayıplar verecek" açıklamasını yaptı.

KRONOS 13 Ekim 2023 DÜNYA

İzzeddin el Kassam Tugayları'nın ellerindeki roketleri sergilediği bir gösterisi... (Credit Image: © Ashraf Amra/APA Images via ZUMA Wire)

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’in saldırıyı artıracakları açıklaması ve Gazze Şeridi çevresindeki tank hareketliliğinin ardından açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haktardığına göre, bant kaydından konuşma yapan Ebu Ubeyde, “Aksa Tufanı savaşının, Filistinli grupları birleştiren 2021’deki Kudüs’ün Kılıcı operasyonunun bittiği yerden başladığını” söyledi.

İsrail’in saldırılarının yoğunluğunu artıracakları açıklamalarının ardından yeni seçenekler üzerinde düşündüklerini belirten Ebu Ubeyde, “Düşman, Gazze’ye karadan saldırmaya cüret ederse büyük kayıplar verecek” dedi.

‘SALDIRIYA KATILACAK GÜÇLERİ GİZLİLİK İÇİNDE EĞİTTİK’

7 Ekim’deki saldırı öncesi yapılan hazırlıklara da değinen Ebu Ubeyde, “Saldırıya katılacak güçlerin eğitilmesi için yoğun bir plan yaptık. Eğitimlerin gizli kalması konusunda hassas davrandık. 3 bin askerin savaş, 1500 askerin de destek operasyonlarına katılması için plan yaptık. İsrail’in Gazze tümenini yok etmek için 10 askeri müdahale noktasına ek olarak 15 noktadan saldırdık” diye konuştu.

“Çatışmaların gidişatını kontrol altında tuttuklarını ve savunma alanındaki hazırlıklarının yeterli olduğunu” savunan Ebu Ubeyde, “Aksa Tufanı” adıyla başlattıkları saldırı kapsamında, İsrail’in Gazze Tümeni’nin 3 bin 500 roketle hedef alındıklarını aktardı.

Mescid-i Aksa, Batı Şeria ve Gazze’deki Filistinlilere seslenen Ebu Ubeyde, “Mescid-i Aksa için savaştıklarını, esirlerle ilgili ellerindeki kartların da onların özgürlüğe kavuşmasını sağlayacağını” söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com