Hamas’a ilk eleştiri Babacan’dan geldi: Filistin halkının haklı davasına gölge düşürenler…

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Hamas'ın İsrail'e yönelik sabah saatlerinde başlattığı saldırı ve İsrail'in karşı saldırısını eleştirdi. Babacan, "Ortadoğu, ölümü değil barışı konuştuğumuz bir coğrafya olmalı" dedi.

KRONOS 07 Ekim 2023 GÜNDEM

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Hamas’ın sabah saatlerinde İsrail’e yönelik başlattığı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Filistin halkının haklı davasına gölge düşürenler de İsrail devleti de uluslararası hukukun ve insanlığın temel değerlerinin gerekliliklerini yerine getirmeli”dedi.

Babacan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Filistin halkının haklı davasına gölge düşürenler de İsrail devleti de uluslararası hukukun ve insanlığın temel değerlerinin gerekliliklerini yerine getirmeli. Tarafları itidale ve gerilimi daha da tırmandırmaktan kaçınmaya çağırıyorum. Ortadoğu, ölümü değil barışı konuştuğumuz bir coğrafya olmalı” dedi.

CHP Genel Başkanı Kema Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada, “Filistin öteden beri hak arayan bir ülkedir. Filistin halkının her zaman yanındayız. Savaş olmasını asla istemeyiz. Demokratik ölçüler içerisinde uluslararası kuruluşların da devreye girerek hem barış sağlaması hem de Filistin’in hakkının teslim edilmesi lazım.” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com